mind
«Укрзалізниця» підписала договір на постачання дизпалива із застосуванням формульного ціноутворення

«Укрзалізниця» підписала договір на постачання дизпалива із застосуванням формульного ціноутворення

З моменту котирування і до сьогодні компанія заощадила 70 млн грн

Перший договір на поставку дизельного палива із застосуванням формульного ціноутворення «Укрзалізниця» підписала ввечері 12 лютого 2018 року, передає Інтерфакс.

«Це значуща подія не тільки в сфері закупівель, а й для такої великої компанії, як «Укрзалізниця». Думаю, це стане новим стандартом роботи на ринку», – сказав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

В. о. голови «Укрзалізниці» Євген Кравцов в свою чергу додав, що завдяки цій першій закупівлі за формульною ціною тільки з моменту котирування і до сьогодні компанія заощадила 70 млн грн, оскільки початкова ціна була вищою.

«Спільно з МЕРТ і Кабміном нам, нарешті, вдалося зробити, то, чого ми не могли зробити протягом трьох років. Ми будемо повністю переходити на формульне ціноутворення в закупівлях палива», – констатував Кравцов, нагадавши, що в рік «Укрзалізниця» закуповує палива більш ніж на 7 млрд грн і це – найбільша стаття витрат.

Зі свого боку глава філії «Центр забезпечення виробництва» Віталій Цвігун додав, що з компанією «Анвітрейд» укладено два контракти на поставку 20 000 тонн дизеля кожен. На 30 січня сума за першим контрактом становила 28 840 грн за тонну, за другим – 28 650 грн за тонну.

На думку Кравцова, ризик непостачання палива може бути тільки в разі банкрутства компанії або при глобальній кризі на ринку.

«Анвітрейд» – торгове підприємство, яке займається імпортом нафтопродуктів, що надходять в Україну трубопровідним транспортом. Щомісячний оборот компанії складає близько 80 000 тонн дизельного палива.

Компанія входить в Wexler Group – це постачальник світлих нафтопродуктів, що об'єднує 10 підприємств, котрі розташовані як на території України, так і за її межами.

Згідно з Держреєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновником «Анвітрейд» є польська «Векслер Глобал Трейдінг СП. З О.О.», кінцевим бенефіціаром якої, як і главою «Анвітрейда», є громадянин Польщі Петро Белз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті