Укрзалізниця передбачила на 2018 рік дохід компанії на рівні 92,2 млрд грн

Укрзалізниця передбачила на 2018 рік дохід компанії на рівні 92,2 млрд грн

Прибуток на рівні 0,7 млрд грн, капінвестиції на рівні 26,9 млрд грн

Укрзалізниця передбачила на 2018 рік дохід компанії на рівні 92,2 млрд грн
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів затвердив консолідований фінансовий план державного ПАТ «Укрзалізниця» на 2018 рік, яким зокрема передбачені доходи компанії на рівні 92,2 млрд грн, прибуток – 0,7 млрд грн, податки та збори до бюджету – 18 млрд грн, капінвестиції – 26,9 млрд грн та збільшення обсягів  вантажних перевезень на 2,7 % до 347,5 млн тонн, повідомляється на сайті перевізника.

Як зазначається, до консолідовано фінплану «Укрзалізниці» на 2018 рік увійшли показники діяльності також 7 ПрАТів, 100 % акцій яких внесено до статутного капіталу товариства.

Так, перевізник цього року планує збільшення капітальних вкладень у 2,5 разу, а податків та зборів до бюджету – на 19%.

Як повідомляється із посиланням на в.о. голови правління товариства Євгена Кравцова, більшість капітальних інвестицій буде спрямовано на оновлення залізничного рухомого складу (придбання нового, модернізацію й капітальний ремонт наявного парку) та підвищенню пропускної здатності вузьких місць в інфраструктурі.

«Зокрема, планується придбати 30 вантажних тепловозів у лізинг, 60 пасажирських вагонів, оновити 7050 вантажних піввагонів, з яких виготовити 3600 піввагонів на власних заводах, оновити 100 фітингових платформ, модернізувати 265 пасажирських вагонів, 153 локомотиви, 100 секцій моторвагонного рухомого складу та близько 10 тисяч вантажних вагонів», – йдеться у повідомленні.

Також фінпланом збільшені обсяги ремонтів рухомого складу для підтримання робочого парку.

«Серед великих інфраструктурних проектів 2018 року – електрифікація ділянок Долинська – Миколаїв, Ковель –– Ізов – Держкордон та Потоки – Золотнишине, розширення припортових ділянок, реконструкція інфраструктури на дільниці Пологи – Комиш-Зоря, а також закінчення робіт на Бескидському тунелі і введення його в експлуатацію», – розповів Кравцов.

Крім того, як повідомлялось у квітні відбудеться перше у 2018 році планове підвищення цін на квитки для пасажирів «Укрзалізниці», яке складе 10%.

Нагадаємо, відповідно до доопрацьованого проекту консолідованого фінансового плану «Укрзалізниці» на 2017 рік, чистий прибуток підприємства за підсумками року планувався в розмірі 59,8 млн грн. Раніше цей показник планувався на рівні 1,2 млрд грн.

Так, у проекті, представленому 10 серпня 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі, доходи від діяльності товариства заплановані в сумі 80,6 млрд грн, що менше в порівнянні з попереднім проектом на 2,3 млрд грн, а капітальні інвестиції передбачені на суму 16 млрд грн, що на 6,7 млрд грн менше попереднього проекту.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» – основний перевізник вантажів та пасажирів у державі – забезпечує 82,4 % від загального вантажопотоку та 33,4 % пасажиропотоку в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті