Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
ПриватБанк розпочав службове розслідування у справі щодо банківської таємниці

ПриватБанк розпочав службове розслідування у справі щодо банківської таємниці

У банку вважають, що не може бути таємниці про шахрайські дії, які становлять загрозу суспільним і державним інтересам

ПриватБанк розпочав службове розслідування у справі щодо банківської таємниці
Фото: Уніан

ПриватБанк почав службове розслідування по банківську таємницю, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу фінустанови.

«Ми хочемо розуміння необхідності проведення цієї непростої роботи в банку і уникнення публічного маніпулювання недостовірною інформацією щодо процесу розслідування, як в заявах політиків, так і громадських діячів із залученням журналістів. Політика в світі щодо банківської таємниці змінюється – не може бути таємниці про шахрайські дії, становлять загрозу суспільним і державним інтересам», – зазначено в повідомленні.

Так, за повідомленням прес-служби банку, факти витоку і розкриття банківської таємниці як в самому банку, так з боку тих, хто сприяв її оприлюднення, будуть належним чином розслідувані і оцінені, зараз йде відповідне службове розслідування.

Нагадаємо, на початку лютого Національний банк України (НБУ) надіслав запит до ПриватБанку з проханням надати конфіденційну інформацію – виписку з особистих банківських рахунків телеведучого Олександра Дубинського та співробітників телеканалу 1+1 та студії «Квартал-95» – загалом щодо рахунків 51 особи, серед яких телеведучі Володимир Зеленський, Алла Мазур, Лідія Таран та Наталя Мосійчук. Журналісти розцінили цей крок як тиск.

Водночас, у НБУ посилаються на низку транзакцій з ознаками правопорушень, які були виявлені під час здійснення інспекційної перевірки ПАТ КБ «Приватбанк».

Так, регулятор нагадав, що згідно із законодавством уповноважені НБУ особи мають право одержувати від банку інформацію, документи та їх копії, письмові пояснення з питань діяльності банку, а також вилучати копії документів, що свідчать про порушення законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку України.

Більше про розкриття банківської таємниці читайте у коментарі юриста для Mind  - «Допит із пристрастю: навіщо банки хочуть так багато знати про клієнтів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті