Ощадбанк вивчає заявки на реструктуризацію боргів позичальників на 8 млрд грн
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Ощадбанк вивчає заявки на реструктуризацію боргів позичальників на 8 млрд грн

Водночас, 4 млрд грн боргів в рамках спрощеної процедури вже реструктуризовано

Ощадбанк вивчає заявки на реструктуризацію боргів позичальників на 8 млрд грн
Фото: прес-служба Ощадбанку

Державний Ощадбанк (Київ) реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу в рамках спрощеної процедури, визначеної законом «Про фінансову реструктуризацію», та вивчає заявки ще на 8 млрд грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Про це заявив голова правління фінустанови Андрій Пишний на прес-конференції в Києві.

«Ми – єдиний державний банк, що скористався механізмом реструктуризації в рамках закону «Про фінансової реструктуризацію». 4 млрд грн вже реструктуризовано, 8 млрд грн зараз в роботі», – сказав він.

Як повідомляється на веб-сайті адміністративного секретаріату при Незалежній асоціації банків України (НАБУ), який курирує систему фінансової реструктуризації, усього до теперішнього часу подано 6 заявок на реструктуризацію зобов'язань перед Ощадбанком. У тому числі 15 липня 2017 року заявку подали ТОВ «ВіДі АвтоСіті» і ТОВ «ВіДі АвтоСіті Кільцева» (обидва – Київська обл.), 1 вересня – ТОВ «Компанія «Нітеко» (Київ), 6 вересня – ТОВ «Маріст-Трейд» (Маріуполь Донецької обл.), 19 вересня – ТОВ «Торф Ленд Україна», 2 лютого 2018 року – ПАТ «Укрвторчермет»(обидва – Київ).

За даними секретаріату, зобов'язання перших 4 заявників були успішно реструктуризовані. Суми зобов'язань, а також умови реструктуризації не уточнюються.

Нагадаємо, прийнятий парламентом 14 червня 2016 року закон «Про фінансову реструктуризацію» спрямований на сприяння відновленню господарської діяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому становищі, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та/або їх господарської діяльності. Ключовим органом в процедурі досудового врегулювання боргів бізнесу стане наглядова рада, яка буде працювати як координаційний орган з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації.

Відповідно до закону, наглядова рада складається з 9 осіб: по одному представнику від Нацбанку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства юстиції України, п'ять представників об'єднань учасників фінансових ринків, об'єднань представників бізнесу, експертів ринку, кандидатури яких проходять обговорення на засіданні фінкомітету.

Ощадбанк заснований у 1991 році. Його єдиним власником є держава.
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року за розміром загальних активів Ощадбанк займав 2-е місце (222,15 млрд грн) серед 88 банків, що діяли в країні банків.

Про результати діяльності банків України за минулий рік читайте у оновленому рейтингу банків Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті