Ощадбанк вивчає заявки на реструктуризацію боргів позичальників на 8 млрд грн
Водночас, 4 млрд грн боргів в рамках спрощеної процедури вже реструктуризовано

Державний Ощадбанк (Київ) реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу в рамках спрощеної процедури, визначеної законом «Про фінансову реструктуризацію», та вивчає заявки ще на 8 млрд грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Про це заявив голова правління фінустанови Андрій Пишний на прес-конференції в Києві.
«Ми – єдиний державний банк, що скористався механізмом реструктуризації в рамках закону «Про фінансової реструктуризацію». 4 млрд грн вже реструктуризовано, 8 млрд грн зараз в роботі», – сказав він.
Як повідомляється на веб-сайті адміністративного секретаріату при Незалежній асоціації банків України (НАБУ), який курирує систему фінансової реструктуризації, усього до теперішнього часу подано 6 заявок на реструктуризацію зобов'язань перед Ощадбанком. У тому числі 15 липня 2017 року заявку подали ТОВ «ВіДі АвтоСіті» і ТОВ «ВіДі АвтоСіті Кільцева» (обидва – Київська обл.), 1 вересня – ТОВ «Компанія «Нітеко» (Київ), 6 вересня – ТОВ «Маріст-Трейд» (Маріуполь Донецької обл.), 19 вересня – ТОВ «Торф Ленд Україна», 2 лютого 2018 року – ПАТ «Укрвторчермет»(обидва – Київ).
За даними секретаріату, зобов'язання перших 4 заявників були успішно реструктуризовані. Суми зобов'язань, а також умови реструктуризації не уточнюються.
Нагадаємо, прийнятий парламентом 14 червня 2016 року закон «Про фінансову реструктуризацію» спрямований на сприяння відновленню господарської діяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому становищі, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та/або їх господарської діяльності. Ключовим органом в процедурі досудового врегулювання боргів бізнесу стане наглядова рада, яка буде працювати як координаційний орган з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації.
Відповідно до закону, наглядова рада складається з 9 осіб: по одному представнику від Нацбанку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства юстиції України, п'ять представників об'єднань учасників фінансових ринків, об'єднань представників бізнесу, експертів ринку, кандидатури яких проходять обговорення на засіданні фінкомітету.
Ощадбанк заснований у 1991 році. Його єдиним власником є держава.
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року за розміром загальних активів Ощадбанк займав 2-е місце (222,15 млрд грн) серед 88 банків, що діяли в країні банків.
Про результати діяльності банків України за минулий рік читайте у оновленому рейтингу банків Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].