МЕРТ планує реформувати законодавство у сфері торговельного захисту
Адже норми чинного законодавства вже не відповідають сучасним реаліям і є застарілими
Мінекономрозвитку (МЕРТ) пропонує прийняти нову редакцію трьох законів у сфері торговельного захисту та внести зміни в супутні закони, йдеться в повідомленні на сайті МЕРТ.
Як зазначається, зміни затвердив Кабінет міністрів на засіданні в середу.
«У світі посилюється використання протекціонізму іноземними країнами, тому заходи торговельного захисту становили майже 47% усіх пов’язаних із торгівлею обмежувальних заходів протягом 2016–2017 років. Зміни, які ми пропонуємо, дозволять українським виробникам отримати кращі механізми використання інструментів торговельного захисту в Україні», – йдеться в повідомленні з посиланням на заступника Мінекономрозвитку – торгового представника України. Наталію Микольську.
Так, зміни стосуються, серед іншого: запровадження двоетапного проведення розслідувань та чітке дотримання строків їхнього проведення, розмежування та уточнення повноважень і функцій компетентних органів, врегулювання участі бізнесу в розслідуваннях та запровадження механізму внесення імпортером фінансової гарантії у вигляді грошової застави (для сплати особливих видів мит).
Чинні закони, які регулюють цю сферу, були прийняті ще у 1998 році. «З того часу відбулися значні зміни в міжнародній торгівлі та практиці проведення торговельних розслідувань», – зазначають у МЕРТ.
Так, чинні закони в цій сфері не відповідають вимогам Світової організації торгівлі (СОТ) та сучасній міжнародній практиці, обмежують можливості захисту української промисловості, не містять чіткого розділення повноважень між компетентними органами, мають недосконалий механізм проведення торговельних розслідувань та застосування заходів, а також містять термінологічні неточності.
Як зазначається, Мінекономрозвитку підготувало законопроекти разом із проектом технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та за участі провідних європейських експертів. Зміни до законодавства було обговорено на засіданні робочої групи з питань міжнародної торгівлі Американської торговельної палати в Україні та представлено на засіданні Громадської ради при Мінекономрозвитку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].