Україна закриває школи і дитсадки, щоб зекономити газ – Reuters
Західні ЗМІ називають дії «Газпрому» «другим фронтом» у політичній війні між двома державами

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик сказав в п'ятницю в парламенті, що українські енергогенеруючі станції переведено на мазут, а виробничим підприємствам запропоновано змінити графік роботи, передає Reuters.
Ці заходи вводяться з метою економії газу після того, як російський «Газпром» відмовився відновити постачання газу в Україну і розпочав процес розірвання всіх контрактів із «Нафтогазом України» на постачання газу в майбутньому.
«Починаючи з сьогоднішнього дня, передбачається переведення генеруючих компаній з газу на мазут. Це дасть нам можливість зекономити близько 15-20 млн кубометрів на добу», – сказав Насалик.
За словами Насалика, нестача російських поставок створила дефіцит газу до 20 млн кубометрів газу на день. Щодня Україна споживає загалом 200 млн куб.м газу, тож нестача складає близько 10%. У зв'язку з цим тепловим компаніям України доведеться скоротити споживання газу на 5-10% в найближчі чотири дні.
Також міністр звернувся до влади з проханням призупинити навчання в школах, дитсадках та вузах до 12 березня.
НАК «Нафтогаз» також звернулася до населення з проханням знизити споживання газу.
Ситуація ускладнюється тим, що припинення поставок від «Газпрому» припало на пік споживання газу, коли холодний циклон, що огорнув всю Європу, засипав снігом і Україну та змусив стовпчики термометрів впасти до вкрай низьких позначок.
Reuters називає діє «Газпрому» «новим фронтом» у довготривалій війні між двома державами, що стала наслідком політичного конфлікту, який розпочався після незаконної анексії Росією українського Криму в 2014 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].