Україна закриває школи і дитсадки, щоб зекономити газ – Reuters

Україна закриває школи і дитсадки, щоб зекономити газ – Reuters

Західні ЗМІ називають дії «Газпрому» «другим фронтом» у політичній війні між двома державами

Україна закриває школи і дитсадки, щоб зекономити газ – Reuters
фото Shutterstock

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик сказав в п'ятницю в парламенті, що українські енергогенеруючі станції переведено на мазут, а виробничим підприємствам запропоновано змінити графік роботи, передає Reuters.

Ці заходи вводяться з метою економії газу після того, як російський «Газпром» відмовився відновити постачання газу в Україну і розпочав процес розірвання всіх контрактів із «Нафтогазом України» на постачання газу в майбутньому.

«Починаючи з сьогоднішнього дня, передбачається переведення генеруючих компаній з газу на мазут. Це дасть нам можливість зекономити близько 15-20 млн кубометрів на добу», – сказав Насалик.

За словами Насалика, нестача російських поставок створила дефіцит газу до 20 млн кубометрів газу на день. Щодня Україна споживає загалом 200 млн куб.м газу, тож нестача складає близько 10%. У зв'язку з цим тепловим компаніям України доведеться скоротити споживання газу на 5-10% в найближчі чотири дні.

Також міністр звернувся до влади з проханням призупинити навчання в школах, дитсадках та вузах до 12 березня.

НАК «Нафтогаз» також звернулася до населення з проханням знизити споживання газу.

Ситуація ускладнюється тим, що припинення поставок від «Газпрому» припало на пік споживання газу, коли холодний циклон, що огорнув всю Європу, засипав снігом і Україну та змусив стовпчики термометрів впасти до вкрай низьких позначок.

Reuters називає діє «Газпрому» «новим фронтом» у довготривалій війні між двома державами, що стала наслідком політичного конфлікту, який розпочався після незаконної анексії Росією українського Криму в 2014 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло