Газова криза минула, ситуація стабілізувалася – Порошенко

Газова криза минула, ситуація стабілізувалася – Порошенко

Дефіцит газу вдалося покрити завдяки поставкам з Євросоюзу і зменшенням споживання газу українцями

Газова криза минула, ситуація стабілізувалася – Порошенко
фото Офіційний сайт Президента України

Президент Петро Порошенко заявив про подолання критичної ситуації з газопостачанням країни. Про це він заявив під час зустрічі з керівництвом Укртрансгазу 3 березня, передає прес-служба українського президента.

За його словами, станом на 10.20 ранку суботи весь дефіцит газу повністю покрито. Це стало можливим завдяки тому, що було різко збільшено кількість газу, що постачається з країн ЄС.

«Можемо сказати, що критична ситуація вже позаду. Зараз, на сьогоднішній ранок, ми маємо різке збільшення постачань газу з Євросоюзу: постачання газу з Польщі, постачання газу зі Словаччини, постачання газу з Угорщини. І весь дефіцит станом на 10.20 годин повністю покрито», – заявив президент.

«На сьогодні ми маємо стабілізовану ситуацію з газопостачанням, маємо достатньо газу у підземних сховищах, на 2 млрд кубів більше, ніж минулого року... Відбір газу зі сховищ становить 115 млн кубів на добу.  Часи газового шантажу Росією вже минули, ніхто Україну на коліна не поставить», – заявив Порошенко.

Газова криза минула, ситуація стабілізувалася – Порошенко
president.gov.ua

Зобов'язання щодо транзиту газу до ЄС Україна на даний момент виконує повною мірою, наголосив президент.

Водночас Порошенко звертає увагу європейських колег, яким ненадійним партнером може бути російський «Газпром».

«Ще одне свідчення РФ як ненадійного постачальника – навіщо будувати Турецький потік, Північний потік-2, коли в будь-який час без будь-якого попередження можна перекривати постачання газу усьому ЄС з метою політичного тиску. Ці інструменти більше не працюють», – цитує президента «Українська правда».

Також Порошенко подякував українцям за національну солідарність та за те, що вони відгукнулися  на звернення щодо скорочення споживання газу.

«Я дуже дякую українцям за національну солідарність, яку вони проявили вчора, відгукнувшись на звернення щодо скорочення споживання газу. На 25 млн кубічних метрів газу вчора Україна скоротила споживання. Це і є ознака нашої солідарності. Це 14% від загального обсягу споживання», – зазначив глава держави під час наради на підприємстві  «Укртрансгаз».

Нагадаємо, російський «Газпром» відмовився відновити постачання газу в Україну і розпочав процес розірвання всіх контрактів із «Нафтогазом України» на постачання газу в майбутньому.

Західні ЗМІ назвали дії «Газпрому» «другим фронтом» у політичній війні, зазначаючи, що Україна закриває школи і дитсадки, щоб зекономити газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті