Класичні офшори з рахунками у євробанках можуть їх втратити в разі ліквідації такого банку

Класичні офшори з рахунками у євробанках можуть їх втратити в разі ліквідації такого банку

Через неможливість відкриття іншого рахунку в євробанку, що унеможливить отримання гарантованого відшкодування

Класичні офшори з рахунками у євробанках можуть їх втратити в разі ліквідації такого банку
Фото: Shutterstock

Бенефіціари класичних офшорних компаній, які зареєстровані в офшорній юрисдикції (Беліз, Сейшели, BVI тощо) і мають рахунок в європейському банку, наражаються на ризик неможливості відкриття рахунку в іншому банку Європи та відповідно на неможливість отримання гарантованої страхової суми при обваленні обслуговуючого банку.

«У сучасних реаліях відкрити рахунок у ЄС для подібної офшорній компанії дуже важко, практично неможливо», – йдеться в повідомленні на сайті «Записки об офшорах».

Як зазначається, найтривіальніший спосіб вирішення проблеми – переведення діяльності з офшорної компанії на компанію, зареєстровану, наприклад, у Великобританії. «Програма-максимум – робоча компанія, зареєстрована в Європі, бажано здає звітність (UK LLP), має два розрахункових рахунки в різних банках, з яких один – резервний», – йдеться у повідомленні.

Так, мова йде зокрема, й про ситуацію з накладенням санкцій і подальшим вирішенням самоліквідації банку ABLV, яка змусила задуматися про ризики латвійського банківського сектора для нерезидентів країни.

Як пояснює видання, у Латвії, як в державі – члені ЄС, всі вклади застраховані на суму не більше 100 000 євро, і підлягають поверненню, зокрема, у випадку з банком ABLV.

Нерезиденти, резиденти, як фізичні особи, так і юридичні, що мають рахунки в банку ABLV, отримають зазначене страхове відшкодування на банківський рахунок у ЄС.

Так, якщо компанія або приватна особа мала другий рахунок в іншому банку в Єврозоні і зареєстрована в ЄС, то страхове відшкодування може бути перераховано на цей рахунок, або потрібно буде відкрити альтернативний рахунок у будь-якому банку ЄС.

Як писав Mind, наприкінці лютого 2018 року латвійській банк ABLV прийняв рішення про початок процесу самоліквідації. Нагадаємо, влада США звинуватила латвійський банк у відмиванні грошей, а також у сприянні незаконним транзакціям і корупції. 

Про те, як бізнес позбавляється рожевих окулярів у спілкуванні з державою і переймає європейські правила гри на різних ринках, читайте у матеріалі Mind від віце-президента Асоціації платників податків Наталії Ульянової: «Життя за новими вимогами цілком можливе, воно просто дорожче».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло