mind
Побудова нових газопроводів лише посилить монополію «Газпрому» – посол України в ЄС

Побудова нових газопроводів лише посилить монополію «Газпрому» – посол України в ЄС

РФ використовує поставки нафти та газу як зброю проти ЄС та України

Побудова нових газопроводів лише посилить монополію «Газпрому» – посол України в ЄС
Фото Shutterstock

На сьогодні постачання нафти та газу стало зброєю, яка використовується в гібридних війнах проти Заходу в цілому і України зокрема. Газова суперечка між РФ та Україною, яка відбулася на початку березня, продемонструвала, що монополія «Газпрому» в Європі є надто сильною і побудова нових газопроводів лише посилить її. Про це заявив посол України в ЄС Микола Точицький, передає EU Today.

Росія не вперше застосовує цю тактику, коли вже оплачений газ так і не було доставлено.

«Газпром» не виконав свій контракт із «Нафтогазом»: він не виконав свої зобов’язання за Стокгольмським арбітражем і навіть не виконав свій рахунок-фактуру», – сказав він.

«Позитив полягає в тому, яким чином ЄС та Україна змогли забезпечити безперебійне газопостачання. Це довело ефективність Угоди про асоціацію у взаємному захисті інтересів», – зазначив Точицький та додав, що особливу подяку він хотів би висловити польським партнерам, яким вдалося покрити дефіцит газопостачання.

Посол підкреслив, що на знак непокори та солідарності, завдяки спільним зусиллям українського народу, закривши державні заклади, зокрема школи та дитячі садки, українці скоротили споживання газу на 14%.

Єдиним засобом для подолання домінуючого положення РФ є подальша реформа та лібералізація газового ринку.

Парламент Естонії днями приєднався до заяви спікерів Латвії, Литви та Польщі, які виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.

Більше про конфлікт України та РФ можна дізнатися з матеріалу Mind «Танго утрьох: чому «Нафтогаз» і «Газпром» загрузли в протиріччях».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті