Україна інформуватиме США про наявність рахунків американців в українських фінустановах
На зазначену звітність Кабмін планує витратити 1,3 млн грн

Кабінет міністрів планує інформувати Податкову службу Сполучених Штатів Америки (IRS) про наявність рахунків американських платників податків в українських фінансових організаціях, у зв’язку з ратифікацією відповідної угоди між країнами.
Відповідні зміни до Податкового кодексу Кабмін зареєстрував у Верховній Раді (№8190) разом із пов'язаним законопроектом №8189 про зміни в деякі законодавчі акти у зв'язку з ратифікацією Угоди між урядом України та США для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA – Foreign Account Tax Compliance Act).
Як зазначається, реалізація проекту закону щодо внесення змін у Податковий кодекс, за розрахунками Державної фіскальної служби, потребує додаткового бюджетного фінансування у загальній сумі 1,37 млн грн.
Законопроект №8190 визначає поняття: підзвітний рахунок та його власники, фінансовий агент та фінансовий рахунок; особливості подання звітності за підзвітними рахунками; збір та отримання податкової інформації контролюючими органами від фінансових агентів.
Крім того, документ уточнює поняття щодо накладення штрафу за неподання, подання з порушеннями або з недостовірними відомостями чи помилками звітів про підзвітні рахунки – «зазначена норма спрямована в першу чергу на стимулювання фінансових агентів дотримуватися законодавства щодо обов’язку подання звіту про підзвітні рахунки».
Також документом передбачено, якщо міжнародним договором, що містить положення про обмін інформацією, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або укладеним на його підставі міжвідомчим договором, встановлені інші правила, ніж передбачені цим законом, застосовуються правила міжнародного договору. Перелік таких міжнародних договорів оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову й митну політику.
Як зазначає Міністерство фінансів – розробник законопроектів, зазначені зміни до законодавства України дозволять здійснювати обмін інформацією не лише в рамках Угоди щодо застосування положень FATCA, а й інших міжнародних договорів, що містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або укладених на їх підставі міжвідомчих договорів, в тому числі здійснення автоматичного обміну інформацією відповідно до стандарту звітності CRS.
Автори проекту нагадують, що закон США про FАТСА набрав чинності 1 липня 2014 року. Водночас 7 лютого 2017 року з метою імплементації FATCA було укладено Угоду між урядом України та урядом США для поліпшення виконання податкових правил і застосування зазначеного закону США.
Все про великий бізнес та світові тенденції щодо офшорів читайте в матеріалі Mind «Держави проти офшорів: як і чому змінюються бізнес-моделі великого капіталу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].