Нова система контролю якості харчових продуктів незабаром набере сили

Нова система контролю якості харчових продуктів незабаром набере сили

За порушення нових правил передбачені штрафні санкції на суму до 70 000 грн

Нова система контролю якості харчових продуктів незабаром набере сили
Фото: Shutterstock

Нова система контролю якості та безпечності харчових продуктів з 4 квітня почне роботу в Україні. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Йдеться про набуття чинності закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин». За словами віце-прем'єра, новий документ створює умови для забезпечення якості та безпеки харчової продукції для споживачів і встановлює чіткі і прозорі процедури перевірок. Це дозволить звести до мінімуму корупційні ризики і посприяє розвитку чесної конкуренції.

У повідомленні наголошується, що підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров'я людей. Наприклад, у магазині, де продається упакована продукція тривалого зберігання, ризиків менше, ніж в магазині, де продається свіже м'ясо.

Також, за новим законом, інспектори Держспоживслужби здійснюватимуть перевірки згідно з актом перевірки. Цей документ повинен містити вичерпну інформацію про кількість питань для перевірки і має бути публічним.

За порушення нових правил передбачені штрафні санкції на суму до 70 000 грн, залежно від правопорушення.

Якщо будуть виявлені фактори, що становлять загрозу для життя і здоров'я людини, інспектор зможе тимчасово призупинити виробництво або обіг товарів чи кормів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло