Клімкін: Siemens та уряд ФРН всіляко запобігатимуть запуску німецьких турбін у Криму

Клімкін: Siemens та уряд ФРН всіляко запобігатимуть запуску німецьких турбін у Криму

Німецький Siemens через судові позови прагне завадити використанню турбін, які потрапили в Крим обманним шляхом

Клімкін: Siemens та уряд ФРН всіляко запобігатимуть запуску німецьких турбін у Криму
фото Siemens

Керівництво німецького концерну Siemens та уряд Німеччини запевнили українську сторону про наміри судовим та політичним шляхом запобігти запуску незаконно поставлених в окупований Росією Крим чотирьох турбін виробництва їх концерну. Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін, передає Інтерфакс.

«Ми неодноразово зверталися й до німецького уряду, до ЄС і безпосередньо до Siemens. Я зустрічався, зокрема, з керівництвом Siemens, і ми скоординовано намагалися перебити це шляхом подачі відповідних судових позовів. Siemens продовжує ці судові позови, щоб турбіни, які обманним шляхом були завезені на територію окупованого Криму, там не працювали», – сказав він.

Клімкін також зазначив, що керівництво Siemens та німецький уряд запевнили, що «вони діятимуть і політичним, і судовим шляхом, щоб цьому запобігти».

Нагадаємо: компанія Siemens потрапила в епіцентр скандалу, коли виявилось, що концерн в обхід санкцій поставляв турбіни до анексованого Криму.

Німецький концерн звинуватив російські структури «РОСТЄХ» в незаконному переміщенні призначених для електростанції в Тамані газотурбінних установок у Крим та вирішив призупинити поставки генеруючого обладнання за діючими контрактами з російськими компаніями, які перебувають під контролем держави.

Siemens неодноразово вимагав повернути чотири турбіни й визнати угоду з продажу турбін недійсною. Втім цього року Дев’ятий арбітражний апеляційний суд визнав законною відмову нижчої інстанції прийняти забезпечувальні заходи за позовом російської «дочки» німецького Siemens до структур «РОСТЄХ» через поставки турбін для кримських електростанцій. Попередній суд першої інстанції відмовився накласти арешт на чотири турбіни, які незаконним шляхом потрапили до анексованого РФ Криму.

Втім сам концерн не розірвав зв’язків із РФ і заявив, що готовий продовжувати працювати над подальшою модернізацією російських електростанцій.

18 грудня була підписана перша угода після скандалу на будівництво в російському Нижньокамську парогазової електростанції вартістю 380 млн євро

Як повідомлялося, Siemens відмовилась постачати обладнання для модернізації газотранспортної системи України, побоюючись втратити замовлення у Росії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті