Нацрада з телерадіомовлення програла суд Коломойському та Боголюбову

Нацрада з телерадіомовлення програла суд Коломойському та Боголюбову

Штраф 33 600 грн скасовано, Нацрада має сплатити ще й 1600 грн судових витрат

Нацрада з телерадіомовлення програла суд Коломойському та Боголюбову
Фото: УНІАН

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення програла радіостанції «Європа Плюс Дніпро» (ТОВ «ТРК «Скіфія»), яка входить до холдингу «1 + 1 медіа», суд щодо нарахування штрафу за невиконання квоти на україномовну музику в лютому минулого року, повідомляє Mediananny.

Так, відповідне рішення Окружного адміністративного суду розміщено в базі Єдиного реєстру судових рішень.
Як зазначається в документі, у відповідача (Нацради) не було підстав приймати спірне рішення щодо застосування до «ТРК «Скіфія» санкції у вигляді стягнення штрафу у розмірі 33 600 грн.

Крім того, як зазначали у суді ТРК, – «відповідачем (НацРадою – Mind) не було застосовано попередження, а одразу застосовано штрафну санкцію, при цьому не взявши до уваги, що порушення було допущено вперше та не віднесено до переліку, за який Нацрада має право відразу застосувати санкцію у вигляді штрафу».

«Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню», – йдеться у рішенні суду.

Так, судовим рішенням скасовано штрафні санкції щодо ТОВ «ТРК «Скіфія», та передбачено стягнення судових витрат в розмірі 1600 грн з Нацради.

Як зазначається у документі, з дня набрання чинності відповідного закону, частка пісень державною мовою, має становити: протягом першого року – 25%, протягом другого – 30%, протягом третього -35%.

Водночас, як встановлено регулятором під час перевірки в ефірі ліцензіата 15 листопада 2016 року частка пісень українською мовою становила 16,1 % від загального обсягу пісень.

Так, у судовому рішенні зазначається, що «Скіфія» не заперечує факт допущення вищевказаного порушення умов ліцензії. Крім цього, сторонами не заперечується факт, що встановлене порушення було допущено ТРК вперше.

Як зазначає видання, Дніпровська радіостанція веде регіональне мовлення окремо від київської «Європи плюс». «Скіфія» належить в рівних частках Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Крім того, у лютому стало відомо про переговори щодо покупки цієї радіостанції холдингом ТРК «Люкс», який належить меру Львова і лідеру «Самопомочі» Андрію Садовому (для розвитку мережі мовлення «Максимум ФМ»). Станом на сьогодні угода не відбулася. Подейкують, сторони не зійшлися в ціні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло