mind
Український школяр придумав, як виготовляти папір з опалого листя, і їде на конкурс в США

Український школяр придумав, як виготовляти папір з опалого листя, і їде на конкурс в США

Тонни непотрібного опалого листя можна буде використовувати для виготовлення екопакетів

Український школяр придумав, як виготовляти папір з опалого листя, і їде на конкурс в США

Учень 11 класу Валентин Фречка із Закарпатської області розробив проект виготовлення паперу з опалого листя. Цього року він має взяти участь у конкурсі Genius Olympiad 2018 у США, який відбудеться в червні, повідомляє «Рубрика».

Перед тим юний винахідник візьме участь у Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії.

У випадку успішного захисту власної технології в США український школяр може отримати стипендію для навчання в Штатах.

Розробляючи технологію, Фречка цілий рік разом зі своїм науковим керівником Ольгою Сабадош збирав опале листя з різних дерев – берези, верби дуба і граба. Після цього листя відсортовували в бокси, де відбувалися певні хімічні процеси. В результаті дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

«Такий папір підійде для екопакетів, можливо, для друку на принтері. І він набагато економічніший, доцільніший для виробництва, ніж папір з целюлози, тобто безпосередньо з деревини», – каже Ольга Сабадош.

Ця технологія може стати чудовим способом для утилізації опалого листя, а також може змінити стан справ у паперово-целюлозній промисловості.

«Я їжджу з проектами з виготовлення паперу з опалого листя, основною метою є покращення паперово-целюлозної промисловості. Плюс можливість утилізації опалого листя, як сировини, має досить потужний потенціал у використанні», – розповідає школяр.

Фречка вже кілька років поспіль стає переможцем національних українських олімпіад з екології та біології та є учасником Малої академії наук.

На відміну від новини про талановитого школяра із Закарпаття, часто в соцмережах можна зустріти пости про українців-переможців різних олімпіад. Більшість із них виявилися фейками, як зʼясували експерти.

Нагадаємо, вчені навчилися використовувати затінок від листя дерев для отримання електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті