РФ звинуватила зарубіжні ЗМІ у втручанні в їхні вибори
До списку «злочинців» потрапили Deutsche Welle та російська служба Бі-Бі-Сі

Тимчасова комісія Ради Федерації із захисту державного суверенітету визначила 12 ЗМІ, які, на її думку, втручалися в російські президентські вибори, які відбулися минулого місяця в РФ. Про це повідомляє «РБК».
До списку цих ЗМІ потрапили «Голос Америки», «Радіо свобода», «Крим. Реалії», «Кавказ.Реалії», «Idel.Реалії», «Сибір.Реалії», «Русская служба Бі-Бі-Сі, Deutsche Welle, французька радіостанція RFI та телеканал «Настоящеє врємя».
Список цих ЗМІ «з діаграмами, графіками та наглядними прикладами втручання» з’явиться у доповіді про президентські вибори, яку буде опубліковано в травні.
За словами голови комісії Андрія Клімова, сенатори аналізували лише роботу ЗМІ, які отримують іноземне фінансування та віщають і пишуть російською. Саме тому до цього списку не потрапили Reuters та Bloomberg.
Внесення до цього списку є своєрідним попередженням для ЗМІ, і якщо вони продовжуватимуть «діяти в такому дусі» їх можуть визнати ЗМІ-інагентами.
Зазначається, що наразі ЗМІ-інагентами визнано «Голос Америки», «Радіо Свобода» та його проекти. Вони зобов’язані реєструватися в Мін’юсті, вказувати свій статус у всіх своїх публікаціях, а їх фінансова звітність підлягає обов’язковому аудиту.
Очікується, що доклад буде опубліковано після інавгурації Владіміра Путіна 7 травня.
Під втручанням у вибори сенатори розуміють нерівномірне висвітлення діяльності кандидатів у президенти й заклики не брати участі у виборах.
На думку Клімова, вищезазначені ЗМІ писали про кандидатів необ’єктивно.
«У них 50% матеріалів про Путіна й практично всі – негативні. Про інших вони писали нейтрально або позитивно», – зазначив він.
Нагадаємо: 18 березня в Росії відбулися президентські вибори, участь в яких взяли 8 кандидатів. За ходом виборів у РФ слідкувала, зокрема, і російська служба Бі-Бі-Сі, яка повідомляла, що людей на дільниці заманюють піснями, танцями та білетами на концерти. Багато повідомлень із відеопідтвердженнями було й про вкидання бюлетенів та інші порушення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].