mind
РФ звинуватила зарубіжні ЗМІ у втручанні в їхні вибори

РФ звинуватила зарубіжні ЗМІ у втручанні в їхні вибори

До списку «злочинців» потрапили Deutsche Welle та російська служба Бі-Бі-Сі

РФ звинуватила зарубіжні ЗМІ у втручанні в їхні вибори
фото з pixabay.com

Тимчасова комісія Ради Федерації із захисту державного суверенітету визначила 12 ЗМІ, які, на її думку, втручалися в російські президентські вибори, які відбулися минулого місяця в РФ. Про це повідомляє «РБК».

До списку цих ЗМІ потрапили «Голос Америки», «Радіо свобода», «Крим. Реалії», «Кавказ.Реалії», «Idel.Реалії», «Сибір.Реалії», «Русская служба Бі-Бі-Сі, Deutsche Welle, французька радіостанція RFI та телеканал «Настоящеє врємя».

Список цих ЗМІ «з діаграмами, графіками та наглядними прикладами втручання» з’явиться у доповіді про президентські вибори, яку буде опубліковано в травні.

За словами голови комісії Андрія Клімова, сенатори аналізували лише роботу ЗМІ, які отримують іноземне фінансування та віщають і пишуть російською. Саме тому до цього списку не потрапили Reuters та Bloomberg.

Внесення до цього списку є своєрідним попередженням для ЗМІ, і якщо вони продовжуватимуть «діяти в такому дусі» їх можуть визнати ЗМІ-інагентами.

Зазначається, що наразі ЗМІ-інагентами визнано «Голос Америки», «Радіо Свобода» та його проекти. Вони зобов’язані реєструватися в Мін’юсті, вказувати свій статус у всіх своїх публікаціях, а їх фінансова звітність підлягає обов’язковому аудиту.

Очікується, що доклад буде опубліковано після інавгурації Владіміра Путіна 7 травня.

Під втручанням у вибори сенатори розуміють нерівномірне висвітлення діяльності кандидатів у президенти й заклики не брати участі у виборах.

На думку Клімова, вищезазначені ЗМІ писали про кандидатів необ’єктивно.

«У них 50% матеріалів про Путіна й практично всі – негативні. Про інших вони писали нейтрально або позитивно», – зазначив він.

Нагадаємо: 18 березня в Росії відбулися президентські вибори, участь в яких взяли 8 кандидатів. За ходом виборів у РФ слідкувала, зокрема, і російська служба Бі-Бі-Сі, яка повідомляла, що людей на дільниці заманюють піснями, танцями та білетами на концерти. Багато повідомлень із відеопідтвердженнями було й про вкидання бюлетенів та інші порушення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті