mind
Суд над Exxon Mobil: компанію звинувачують в причетності до кліматичних змін

Суд над Exxon Mobil: компанію звинувачують в причетності до кліматичних змін

Компанії світять багатомільярдні штрафи

Суд над Exxon Mobil: компанію звинувачують в причетності до кліматичних змін
фото Shutterstock

Вищий суд штату Массачусетс зобов'язав Exxon Mobil надати генеральному прокурору штату документи в рамках розслідування справи про кліматичні ризики, повідомляє Reuters.

Генпрокурор має встановити, чи правда, що компанія протягом десятиліть приховувала дані про те, що викопне паливо, яке вона видобувала, безпосередньо впливало на зміну клімату.

Exxon Mobil подала зустрічний позов про «політичну вмотивованість» справи, однак суд не погодився з аргументами компанії і ухвалив, що генпрокурор штату Маура Хілі має право отримати всю необхідну їй інформацію.

Вона вивчатиме маркетинг компанії та збут викопного палива, щоб зʼясовувати, чи порушували вони закон про захист прав споживачів.

Дослідження Маури Хілі пов'язані з тим, як викиди парникових газів викликали зміну клімату: «загрозу, яка з часом стає все серйознішою, і наслідки якої вже відчуваються в штаті Массачусетс».

«Сподіваюся, після цього Exxon припинить свою тактику випаленої землі», – зазначила Хілі.

Розслідування почалися в 2015 році після публікації в ЗМІ документів 1970-х і 1980-х років, у яких власні науковці Exxon ще тоді визначили, що слід знижувати рівень спалювання викопного палива для пом'якшення наслідків зміни клімату.

Як повідомлялося, у січні мерія Нью-Йорка звинуватила найбільших виробників нафти – BP, Chevron, Conoco-Philips, Exxon Mobil і Royal Dutch Shell – в тому, що вони давно знали, але свідомо приховували від влади і громадськості згубні наслідки спалювання викопного палива. Влада міста хоче домогтися від компаній багатомільярдних виплат.

Нагадаємо, мінфін США оштрафував Exxon Mobile на $2 млн за порушення санкцій проти Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті