mind
Міністр економіки ФРН підтримує «Північний потік – 2», але обіцяє враховувати інтереси України

Міністр економіки ФРН підтримує «Північний потік – 2», але обіцяє враховувати інтереси України

Він переконаний, що Німеччина та Європа мають також збудувати систему терміналів зрідженого газу, щоб «уникнути односторонніх залежностей»

Міністр економіки ФРН підтримує «Північний потік – 2», але обіцяє враховувати інтереси України
Фото Shutterstock

Міністр економіки Німеччини Петр Альтмаєр підтримує будівництво газогону «Північний потік – 2». Про це повідомляє n-tv.de.

«Північний потік ж 2» – це проект трубопроводу, який вже отримав дозволи від кількох країн, включно з Німеччиною, – заявив він. – Дозволи надані компетентними органами, а не федеральним урядом».

Міністр також зазначив, що німецька сторона не омине увагою «інтереси України». Крім того, Європа, зокрема й Німеччина, повинна «створити інфраструктуру терміналів для зрідженого газу (LPG), щоб уникнути односторонніх залежностей».

На питання щодо того, чи змінила російська підтримка уряду Башара Асада німецьку позицію стосовно «Північного потоку – 2», Альтмаєр сказав: «Ми не повинні змішувати ці дві речі, оскільки  ми завжди давали ясно розуміти, що Росія несе головну відповідальність за ситуацію в Сирії та Україні. Але це не значить, що ми маємо створювати нові проблеми – імпорт російського газу існував і у часи холодної війни.

Нагадаємо: канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що проект «Північний потік –2» неможливий без чітких роз’яснень від російської сторони стосовно транзиту газу через Україну.

Як повідомлялося, раніше цього місяця Фінляндія надала всі потрібні дозволи для будівництва частини газопроводу через території виключної економічної зони країни.

Ані ЄС, ані Єврокомісія, його регулятивний орган,  не підтримають проект «Північний потік – 2». ЄК вважає, що газопровід «не сприяє диверсифікації поставок і диверсифікації маршрутів поставок».

Про те, що робитиме «Нафтогаз» для української ГТС у разі запуску «Північного потоку – 2», можна дізнатися з матеріалу Mind «Гібридний транзит: на що готовий піти «Нафтогаз» заради збереження значущості для Європи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті