Google розробляє новий месенджер, що стане конкурентом для iMessage та SMS-повідомлень

Google розробляє новий месенджер, що стане конкурентом для iMessage та SMS-повідомлень

Однак експерти сумніваються, що Chat стане популярнішим за вже звичні iMessage й WhatsApp

Google розробляє новий месенджер, що стане конкурентом для iMessage та SMS-повідомлень
theverge.com

Компанія Google розробляє новий месенджер Chat, який може стати заміною для звичних, але малофункціональних SMS-повідомлень і виграти конкуренцію у iMessage (Apple) і WhatsApp (Facebook). Про це повідомляє видання The Verge.

Google просуває нововведення як базову функцію для всіх Android-пристроїв. В основі технології Chat лежить стандарт Rich Communication Services (RCS), який й наразі підтримують тільки 55 операторів у світі.

Це не лише додаток чи аналог iMessage для iOS, а саме інший формат передачі даних, нарівні з SMS чи інтернет-трафіком.

Chat буде вбудований в операційну систему Android-пристроїв і дозволить користувачам не встановлювати спеціальні програми та створювати облікові записи. На відміну від SMS продукт Google буде стягувати плату не за вартість SMS за тарифним планом, а за обсяг даних при відправленні повідомлень.

Користувачі iOS-пристроїв також зможуть отримувати повідомлення, які будуть приходити в звичайному SMS-форматі.

Один із мінусів сервісу – відсутність наскрізного шифрування. Це означає, що всі повідомлення користувачів будуть зберігатися на серверах телефонного оператора в текстовому форматі. Тому навряд чи цей сервіс коли-небудь перевершить iMessage для користувачів Apple, в якому при передачі повідомлень доступно шифрування.

Однак планується, що в Chat буде більший функціонал: він міститиме ключові можливості сучасних месенджерів, таких як групові чати, передача файлів чи голосові повідомлення.

Нагадаємо: дослідження, проведене агентством мобільного маркетингу LEAD9, виявило, що 45% українців перейшли на смартфони й користуються месенджерами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті