Співзасновник Google попередив про небезпеку розвитку штучного інтелекту

Співзасновник Google попередив про небезпеку розвитку штучного інтелекту

Сергій Брін закликає не лише до нових технодосягнень, а й до усвідомлення відповідальності за них

Співзасновник Google попередив про небезпеку розвитку штучного інтелекту
Сергій Брін
фото Wikipedia

Президент американської технокомпанії Alphabet, яка володіє Google, у щорічному корпоративному зверненні до працівників компанії попередив про небезпеку розвитку штучного інтелекту.

Щороку керівники Alphabet – Ларрі Пейдж і Сергій Брін – звертаються до співробітників з посланням. У 2018 році Брін приділив окрему увагу штучному інтелекту. На його думку, винайдене в 40-х роках машинне навчання переживає сьогодні бурхливе відродження.

Головна причина цього – поява надпотужних процесорів, здатних виконувати величезну кількість операцій за секунду, зазначив Сергій Брін.

«Ми живемо в епоху великого натхнення і перспектив, але разом з цим з'являється необхідність в колосальній передбачливості і відповідальності, оскільки технології глибоко і безповоротно переплетені з нашим суспільством», – написав він.

«Я очікую, що технологія машинного навчання буде продовжувати швидко розвиватися, а Alphabet залишатиметься лідером – як в технологічній, так і в етичній еволюції. Понад мільярд людей зараз використовують Search, YouTube, Maps, Play, Gmail, Android і Chrome щомісяця. Це широке впровадження технологій створює нові можливості, але також нові обов'язки, оскільки соціальна тканина світу все більше переплітається», – вважає Брін.

В найближчому майбутньому нові технології можуть витіснити людини з різних галузей економіки, що призведе до зростання безробіття в масштабах планети, попереджає співзасновник Google.

Ще одна небезпека штучного інтелекту – він може бути використаний для маніпулювання людьми, додає він.

«Наші страхи варіюються від описаного в науковій фантастиці до цілком звичайних питань з приводу правильності використання автомобілів з автопілотами», – написав Сергій Брін.

Він назвав галузі, де може бути застосований штучний інтелект, – зокрема, це медицина, автомобілебудування. Брін відзначив, що Alphabet (материнська компанія Google) використовує АІ для роботи домашнього помічника Google Home, перекладача, відеосервісу YouTube і багатьох інших цілей.

Нагадаємо, раніше Ілон Маск заявив, що штучний інтелект може створити диктаторський режим і правити вічно.

Міє тим 24 країни Європи зобов’язались об’єднатися в єдиний «європейський підхід» до штучного інтелекту (АІ), щоб мати змогу конкурувати з американськими та азіатськими технічними гігантами.

Перевірити, як працює штучний інтелект, можна за допомогою ігор, розроблених корпорацією Google.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло