Хакери вбудували криптомайнери Monero у сотні державних сайтів
Відвідувачі сайтів не здогадуються, що їх комп'ютери і пристрої використовуються для майнінгу криптовалюти Monero

Невідомі хакери встановили програмне забезпечення для майнінгу криптовалюти Monero на сотні веб-сайтів, які використовують систему управління контентом Drupal. При цьому багато постраждалих сайтів належать різним державним установам, повідомляє Forklog з посиланням на видання CoinDesk, яке взяло коментар у фахівця з кібербезпеки Bad Packets Report Троя Мюрша.
Браузерне майнінг-ПЗ Coinhive було встановлено на майже 400 сайтів. Воно дозволяє видобувати криптовалюту Monero за допомогою вразливостей у старих версіях Drupal. Цей вид хакерської атаки називається криптоджекінгом.
При цьому відвідувачі сайтів можуть навіть не здогадуватися, що їх комп'ютери і пристрої використовуються для майнінгу Monero. Проте криптографічні процеси сповільнюють продуктивність і можуть стати причиною зношування або перегріву процесорів.
У списку постраждалих сайтів опинилися сторінки зоопарку Сан-Дієго, Нацради з трудових відносин США, адміністрації міста Меріон, Університету Алеппо, Рінглінгского коледжу образотворчих мистецтв і дизайну, уряду мексиканського міста Чіуауа та ін. Повний список заражених сайтів, серед яких є і українські, можна знайти в спеціальній таблиці.
«Це все через те, що Coinhive та інше програмне забезпечення для криптоджекінгу просто використовує JavaScript. Всі сучасні браузери і пристрої підтримують JavaScript, тому всі вони можуть бути використані для майнінгу криптовалюти і, на жаль, програмою Coinhive продовжують зловживати все частіше. У даному конкретному випадку користувачам Drupal необхідно оновити своє ПЗ якомога швидше», – розповів Мюрш виданню CoinDesk.
Раніше повідомлялося, що антивірусна компанія Trend Micro виявила новий вірус під назвою HiddenMiner, який використовує потужності інфікованих Android-смартфонів для видобутку криптовалюти Monero. Майнер здатний вивести гаджет з ладу надмірним навантаженням на процесор.
Нагадаємо, наприкінці квітня видобули 17-мільйоний за рахунком біткойн, і всього їх залишилося у світі 4 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].