Хакери вбудували криптомайнери Monero у сотні державних сайтів

Хакери вбудували криптомайнери Monero у сотні державних сайтів

Відвідувачі сайтів не здогадуються, що їх комп'ютери і пристрої використовуються для майнінгу криптовалюти Monero

Хакери вбудували криптомайнери Monero у сотні державних сайтів
фото Shutterstock

Невідомі хакери встановили програмне забезпечення для майнінгу криптовалюти Monero на сотні веб-сайтів, які використовують систему управління контентом Drupal. При цьому багато постраждалих сайтів належать різним державним установам, повідомляє Forklog з посиланням на видання CoinDesk, яке взяло коментар у фахівця з кібербезпеки Bad Packets Report Троя Мюрша.

Браузерне майнінг-ПЗ Coinhive було встановлено на майже 400 сайтів. Воно дозволяє видобувати криптовалюту Monero за допомогою вразливостей у старих версіях Drupal. Цей вид хакерської атаки називається криптоджекінгом.

При цьому відвідувачі сайтів можуть навіть не здогадуватися, що їх комп'ютери і пристрої використовуються для майнінгу Monero. Проте криптографічні процеси сповільнюють продуктивність і можуть стати причиною зношування або перегріву процесорів.

У списку постраждалих сайтів опинилися сторінки зоопарку Сан-Дієго, Нацради з трудових відносин США, адміністрації міста Меріон, Університету Алеппо, Рінглінгского коледжу образотворчих мистецтв і дизайну, уряду мексиканського міста Чіуауа та ін. Повний список заражених сайтів, серед яких є і українські, можна знайти в спеціальній таблиці.

«Це все через те, що Coinhive та інше програмне забезпечення для криптоджекінгу просто використовує JavaScript. Всі сучасні браузери і пристрої підтримують JavaScript, тому всі вони можуть бути використані для майнінгу криптовалюти і, на жаль, програмою Coinhive продовжують зловживати все частіше. У даному конкретному випадку користувачам Drupal необхідно оновити своє ПЗ якомога швидше», – розповів Мюрш виданню CoinDesk.

Раніше повідомлялося, що антивірусна компанія Trend Micro виявила новий вірус під назвою HiddenMiner, який використовує потужності інфікованих Android-смартфонів для видобутку криптовалюти Monero. Майнер здатний вивести гаджет з ладу надмірним навантаженням на процесор.

Нагадаємо, наприкінці квітня видобули 17-мільйоний за рахунком біткойн, і всього їх залишилося у світі 4 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло