НБУ: обсяги банківських вкладів населення у I кварталі зросли на 2%

НБУ: обсяги банківських вкладів населення у I кварталі зросли на 2%

Зростали як гривневі депозити - на 3,2%, так і валютні - на 0,8 % у доларовому еквіваленті

НБУ: обсяги банківських вкладів населення у I кварталі зросли на 2%
Фото: Shutterstock

Обсяги банківських вкладів населення за підсумками січня-березня 2018 року зросли на 2% за фіксованим на початок року курсом до 475 млрд грн у гривневому еквіваленті, причому зростали як гривневі депозити – на 3,2%, так і валютні – на 0,8% у доларовому еквіваленті, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку (НБУ).

Як зазначається, темпи приросту депозитів мають потенціал до прискорення з огляду на істотне зростання номінальних доходів українців.

«Депозити юридичних осіб сезонно скоротилися на 4,8% протягом кварталу до 398 млрд грн, що пояснюється сезонними факторами. Приріст коштів юридичних осіб у гривні зафіксовано лише в державних банках (крім ПриватБанку) – на 3,6%, в іноземній валюті – у приватних банках та ПриватБанку (+6,7% та +1,3% у доларовому еквіваленті відповідно).

Структура зобов’язань банків у I кварталі майже не змінилася: частка коштів корпорацій та населення у ній становить 76,8%. На депозити фізичних осіб припадає більше 40% всього банківського фондування.

Нагадаємо, за підсумками березня поточного року грошова маса збільшилась на 1,3% – до 1074,1 млрд грн – завдяки зростанню на 3,4% залишків на гривневих депозитах. Водночас, залишки за кредитами у національній валюті у березні зросли на 0,7%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло