mind
Ощадбанк у Верховному Суді стягнув ще понад 960 млн грн з акціонера «Укртелекому»

Ощадбанк у Верховному Суді стягнув ще понад 960 млн грн з акціонера «Укртелекому»

За договором між Ощадбанком і ТОВ «ЕСУ» на 2 млрд грн

Ощадбанк у Верховному Суді стягнув ще понад 960 млн грн з  акціонера «Укртелекому»
Голова Ощадбанку Андрій Пишний Фото: УНIАН

Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій про відстрочення виконання судового рішення в частині стягнення з ТОВ «ЕСУ» (колишнього мажоритарного акціонера ПАТ «Укртелеком») на користь Ощадбанку понад 960 млн грн, йдеться у повідомленні на сайті фінустанови.

«Верховний Суд постановою від 2 травня 2018 року задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку на рішення господарського суду м. Києва від 2 серпня 2017 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 1 листопада .2017 року в частині скасування відстрочення на 1 рік виконання рішення суду про стягнення з ТОВ «ЕСУ» на користь Ощадбанку більше ніж 960 млн грн», – повідомляє прес-служба Ощадбанку.

Нагадаємо, за іншою судовою справою, де Ощадбанком стягувалась заборгованість з ТОВ «ЕСУ» за номінальною вартістю  облігацій серії С, Верховний Суд постановою від 15 березня 2018 року задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку на рішення господарського суду м. Києва від 14 вересня 2017 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 21.листопада 2017 року в частині скасування відстрочення на 1 рік виконання рішення суду про стягнення з ТОВ «ЕСУ» на користь Ощадбанку 850 млн грн.

Таким чином Ощадбанк набув право на примусове стягнення з ТОВ «ЕСУ» заборгованості за номінальною вартістю облігацій серії С та купонним доходом, емітентом яких є вказане товариство, яке з липня 2015 р. не сплачувало державному банку купонний дохід за облігаціями.

Між Ощадбанком та ТОВ «ЕСУ» було укладено договір купівлі-продажу облігацій у кількості 2 млн шт загальною номінальною вартістю 2 млрд грн, випущених на підставі проспекту емісії облігацій ТОВ «ЕСУ», зареєстрованого 12 квітня 2013 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду державного майна (ФДМ) вирішив розірвати укладений в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу 92,79% з ТОВ «ЕСУ».

Як повідомлялося, ФДМ подав до суду на розірвання договору з ЕСУ в середині травня 2017 року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені у зв'язку з невиконанням інвестиційних зобов'язань.

До справи в якості третьої особи було притягнуто Ощадбанк, в заставі у якого знаходиться зазначений пакет акцій «Укртелекому».

Так, ФДМ за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій «Укртелекому» українській «дочці» австрійської EPIC – ТОВ «ЕСУ» – за 10,58 млрд грн. Згодом група «СКМ» Ріната Ахметова оголосила про купівлю «ЕСУ» в 2013 році.

Як відомо, покупку частково профінансували два держбанки. За кілька тижнів до перекладу на рахунок ФДМ другого траншу за «Укртелеком» ЕСУ випустила облігації на суму 4,2 млрд грн. У ході закритого розміщення їх викупили державні «Ощадбанк» і «Укрексімбанк». Компанія досі не розрахувалася за цим боргом, який мала погасити навесні 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті