Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
У Фінляндії оскаржать в суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2»

У Фінляндії оскаржать в суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2»

Крім того, до суду з вимогою припинити будівництво звернулися німецькі екологи

У Фінляндії оскаржать в суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2»
фото Shutterstock

Фонд «ClientEarth Юристи для Планети» звернувся в Адміністративний суд міста Вааса, Фінляндія, зі скаргою на будівництво газопроводу «Північний потік-2». Скарга стосується будівництва на ділянці газопроводу завдовжки 380 км в фінської економічної зоні, повідомляє 112.

Фінляндія надала дозвіл на будівництво 5 квітня 2018 року.

«Будівництво не тільки цього фрагмента, а й усього трубопроводу «Північний потік-2» ставить під загрозу енергетичну безпеку Євросоюзу. Тобто, це зробить ще більшою залежність ЄС від поставок енергосировини з країн поза Євросоюзом, в цьому випадку з недемократичної країни», – заявив глава ClientEarth Марцин Сточкевіч, маючи на увазі Росію.

Він також наголосив, що з наданих інвестором документів випливає, що дуже слабко вивчений можливий вплив будівництва на екологічну ситуацію в територіальних фодах Фінляндії.

Крім того, як повідомлялося, Союз захисту природи Німеччини (NABU) вимагає через суд терміново заборонити будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Роботи з будівництва газопроводу в територіальних водах Німеччини повинні початися 15 травня. Екологи подали позов про заборону робіт до Вищого адміністративного суду землі Мекленбург – Передня Померанія ще в лютому. Зараз NABU вимагає розглянути позов за прискореною процедурою, щоб встигнути до 15 травня.

Організація наполягає, що будівництво газопроводу завдасть регіону значних екологічних збитків. При видачі дозволу на будівництво «Північного потоку-2» були допущені «кричущі помилки в процедурі», заявляють екологи.

Нагадаємо, наприкінці березня німецька влада видала всі необхідні дозволи на будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

Дозволи на будівництво «Північного потоку-2» з 4 країн, по чиїх акваторіях він повинен пройти, поки що видали лише Німеччина і Фінляндія. Швеція та Данія на даний момент дозволів не надали.

Нагадаємо, Польша порушила справу проти інвесторів «Північного потоку 2» за порушення антимонопольного законодавства.

Як повідомлялося, у Німеччині вже почалося будівництво «Північного потоку-2», хоча ще не всі країни дали дозвіл на його будівництво.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті