У Фінляндії оскаржать в суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2»
Крім того, до суду з вимогою припинити будівництво звернулися німецькі екологи

Фонд «ClientEarth Юристи для Планети» звернувся в Адміністративний суд міста Вааса, Фінляндія, зі скаргою на будівництво газопроводу «Північний потік-2». Скарга стосується будівництва на ділянці газопроводу завдовжки 380 км в фінської економічної зоні, повідомляє 112.
Фінляндія надала дозвіл на будівництво 5 квітня 2018 року.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Будівництво не тільки цього фрагмента, а й усього трубопроводу «Північний потік-2» ставить під загрозу енергетичну безпеку Євросоюзу. Тобто, це зробить ще більшою залежність ЄС від поставок енергосировини з країн поза Євросоюзом, в цьому випадку з недемократичної країни», – заявив глава ClientEarth Марцин Сточкевіч, маючи на увазі Росію.
Він також наголосив, що з наданих інвестором документів випливає, що дуже слабко вивчений можливий вплив будівництва на екологічну ситуацію в територіальних фодах Фінляндії.
Крім того, як повідомлялося, Союз захисту природи Німеччини (NABU) вимагає через суд терміново заборонити будівництво газопроводу «Північний потік-2».
Роботи з будівництва газопроводу в територіальних водах Німеччини повинні початися 15 травня. Екологи подали позов про заборону робіт до Вищого адміністративного суду землі Мекленбург – Передня Померанія ще в лютому. Зараз NABU вимагає розглянути позов за прискореною процедурою, щоб встигнути до 15 травня.
Організація наполягає, що будівництво газопроводу завдасть регіону значних екологічних збитків. При видачі дозволу на будівництво «Північного потоку-2» були допущені «кричущі помилки в процедурі», заявляють екологи.
Нагадаємо, наприкінці березня німецька влада видала всі необхідні дозволи на будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.
Дозволи на будівництво «Північного потоку-2» з 4 країн, по чиїх акваторіях він повинен пройти, поки що видали лише Німеччина і Фінляндія. Швеція та Данія на даний момент дозволів не надали.
Нагадаємо, Польша порушила справу проти інвесторів «Північного потоку 2» за порушення антимонопольного законодавства.
Як повідомлялося, у Німеччині вже почалося будівництво «Північного потоку-2», хоча ще не всі країни дали дозвіл на його будівництво.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.