«Укртелеком» планує залучити 3,2 млрд грн державних коштів на інтернет в селах

«Укртелеком» планує залучити 3,2 млрд грн державних коштів на інтернет в селах

За допомоги держави компанія планує забезпечити 6 млн жителів сіл інтернетом

«Укртелеком» планує залучити 3,2 млрд грн державних коштів на інтернет в селах
Фото УНІАН

ПАТ «Укртелеком» розробив проект підключення віддалених населених пунктів до послуги широкосмугового доступу до мережі інтернет, який може охопити 8000 сіл, в яких проживає 6 млн жителів, протягом двох років, повідомляє Інтерфакс.

Загальна вартість проекту – 6 млрд грн. 3,2 млрд грн (або 53,3%) складуть державні інвестиції, про що  розповів директор з розвитку масового сегмента «Укртелекому» Денис Захаренко  на презентації проекту в Києві.

Планується, що з 8000 населених пунктів 6900 складуть села зі школами, а також розташовані поруч з ними села з більш ніж 100 домогосподарств.

Сьогодні до 8,3 млн сільського населення не підключено до інтернету. За даними «Укртелекому» проект зможе забезпечити доступом до інтернету 40% всього сільського населення України. Відтак, «цифровий розрив» міст з регіонами скоротиться вчетверо, оскільки частка непідключеного до мережі сільського населення зменшиться з 56 до 16% – тобто до  2,3 млн осіб.

За розрахунками компанії, необхідно побудувати 58 000 км мережі. Не охопленими цим проектом лишаються 14 000 сіл, в яких проживає решта непідключених до мережі жителів. Це може стати підставою для другої хвилі проекту.

Оператор вважає, що зростання доходів держбюджету у зв'язку із реалізацією проекту може скласти 5,4 млрд грн.

Інвестиції «Укртелекому» в проект становитимуть 2,8 млрд грн, які компанія планує окупити протягом п'яти років, а державні інвестиції, на думку Захаренка, мають повернутися у вигляді податків протягом двох років з моменту реалізації проекту. 

За словами директора «Укртелекому» Юрія Курмаза, цей проект буде представлений урядовому комітету з питань інформатизації та зв'язку Верховної Ради.

Нагадаємо, що «Укртелеком» збільшив загальні доходи від інтернет-послуг на 4%.

Окрім того, Верховний суд прийняв рішення про стягнення з «Укртелекому» 960 млн грн на користь Ощадбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті