mind
Tesla починає будувати своє перше підприємство за кордоном

Tesla починає будувати своє перше підприємство за кордоном

Компанія готова платити на 25% більший тариф, але не стане створювати СП із місцевим виробником, щоб не ділитися технологіями

Tesla починає будувати своє перше підприємство за кордоном
фото Shutterstock

Американський виробник електромобілів Tesla зареєстрував компанію в Шанхаї, зробивши таким чином крок до відкриття свого першого підприємства за кордоном, повідомляє Інтерфакс.

У документі, розкритому офіційною китайською базою ділових даних, гонконгський підрозділ Tesla вказано як єдиний власник шанхайської компанії Tesla Shanghai Co. Ltd. Отже, Tesla планує працювати в Китаї самостійно, без створення спільного підприємства (СП) із місцевим партнером, зазначає видання.

Згідно з документом, Tesla Shanghai Co. з капіталізацією в розмірі 100 млн юанів ($15,8 млн) була заснована 10 травня в шанхайському районі Пудун.

Раніше, в травні 2018 року, гендиректор Tesla Ілон Маск заявив на телефонній конференції з інвесторами, що компанія незабаром оголосить про плани будівництва підприємства в Шанхаї.

Закордонні автовиробники в Китаї змушені створювати СП із місцевими компаніями, щоб уникнути 25%-х імпортних тарифів на автомобілі, які випускаються в країні. Однак Tesla не має наміру залучати китайського партнера, тому що не хоче ділитися власними технологіями, пише видання.

Tesla буде потрібно близько 3 років, щоб побудувати підприємство й почати виробництво автомобілів в Китаї, стверджують експерти.

Нагадаємо, завод Tesla працюватиме цілодобово і без вихідних, щоб випускати 6000 штук Model 3 на тиждень, для цього найматимуть 400 працівників на тиждень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті