mind
Суд дозволив Рожковій повернутись до виконання обов'язків

Суд дозволив Рожковій повернутись до виконання обов'язків

Апеляційний суд Києва задовольнив апеляційну скаргу Національного банку України

Суд дозволив Рожковій повернутись до виконання обов'язків
Катерина Рожкова
Фото: Flickr

Апеляційний суд Києва задовольнив апеляційну скаргу Національного банку України та скасував ухвалу Дарницького районного суду у справі за позовом народного депутата Ігоря Луценка, якою було заборонено Катерині Рожковій здійснювати свої повноваження у якості заступника Голови НБУ та члена Правління Національного банку. Про це пише прес-служба НБУ.

«Ми вважаємо рішення Апеляційного суду міста Києва таким, що повністю відповідає законодавству України. Зазначимо, що ухвала районного суду фактично блокувала діяльність Національного банку України та створювала загрози для забезпечення стабільності національної грошової одиниці. Більш того, вона створювала небезпечний прецедент для роботи всіх органів державної влади в Україні. Тому ми вітаємо правосудне рішення Апеляційного суду міста Києва, який очікувано скасував ухвалу Дарницького районного суду», – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку України Віктор Григорчук.

25 квітня Нацбанк звернувся зі скаргою до Апеляційного суду міста Києва одразу ж після того, як 24 квітня 2018 року несподівано зі ЗМІ стало відомо про тимчасову заборону Дарницького районного суду заступнику Голови НБУ Катерині Рожковій брати участь у роботі та засіданнях Правління Національного банку, а також вчиняти будь-які дії, пов'язані з виконанням своїх службових повноважень до вирішення спору по суті.

Разом з цим, 27 квітня НБУ звернувся до Вищої ради правосуддя та 10 травня цього року до НАБУ з метою здійснення перевірки дій судді Дарницького районного суду на наявність в таких діях ознак дисциплінарного проступку та ознак вчинення злочину відповідно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті