mind
Німецький інвестор йде з українського ринку через корупцію

Німецький інвестор йде з українського ринку через корупцію

Запуск багатомільйонного інвест-проекту за участю німецької компанії затягнувся на роки через бюрократичні та юридичні перешкоди з боку дозвільних органів

Німецький інвестор йде з українського ринку через корупцію
Фото: Shutterstock

Транснаціональна корпорація Peter Cremer GmbH (зі штаб-квартирою в Гамбурзі, Німеччина) заявила про бажання вийти зі складу засновників терміналу «Термінал-Укрхарчозбутсировина» (Термінал-ППСС), пояснюючи це неможливістю ведення бізнесу в Україні через складні та непрозорі методи і затягування процедур з боку дозвільних органів. Про це пишуть Українські новини.

Згідно з повідомленням, запуск багатомільйонного інвест-проекту за участю німецької компанії затягнувся на роки через бюрократичні та юридичні перешкоди з боку дозвільних органів. 

«На відведення земельної ділянки під під'їзну залізничну гілку у нас пішло сім років! У мене є підписи всіх прем'єр-міністрів і виконуючих обов'язки за цей період, включаючи Гройсмана. Наступною інстанцією може бути тільки президент Порошенко. Про яке будівництво може йти мова, коли в XXI столітті потрібно витратити 6–7 років на оформлення землі? Це робить нас неконкурентоспроможними як країну», – повідомив голова компанії «Термінал-ППСС» Дмитро Фалько.

Фалько наголошує, що в Україні  більшу частину часу підприємець витрачає на узгодження, на отримання підписів, на те, щоб потрапити в якийсь кабінет, що в підсумку може тривати роками.

Згідно з дослідженнями Європейської Бізнес Асоціації, 58% інвесторів незадоволені бізнес-кліматом в Україні, і лише 28% планують розширювати тут потужності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті