Путін закликає Асада до «політичного процесу», внаслідок якого іноземні війська підуть з Сирії

Путін закликає Асада до «політичного процесу», внаслідок якого іноземні війська підуть з Сирії

Сирійський президент вважає, що не всі країни хочуть стабільності у Сирії,але за підтримки РФ та інших союзників Сирія продовжить прогрес «у мирному процесі»

Путін закликає Асада до «політичного процесу», внаслідок якого іноземні війська підуть з Сирії
Башар Асад, Владімір Путін
Фото kremlin.ru

Президент РФ Владімір Путні провів зустріч зі своїм сирійським колегою Башаром Асадом і заявив, що «військовий успіх» у Сирії дозволить здійснити широкомасштабний політичний процес, який у результаті призведе до іноземних сил та реконструкції країни. Про це повідомляє AFP.

«Після успіху сирійської урядової армії в боротьбі проти терористів» є умови для «початку політичного процесу», – сказав Путін.

«З початком політичного процесу… іноземні збройні сили вийдуть з сирійської території», – сказав він, але не уточнив, які саме війська мав на увазі.

Росія бере участь у громадянській війні в Сирії з 2015 року. Її військова підтримка не лише забезпечила виживання для режиму Асада, а й змінила хід війни.

Крім того, Путін привітав Асада із «успіхами сирійського уряду в боротьбі проти терористичних груп».

«Наступним завданням, безумовно, є економічне відновлення та гуманітарна допомога людям, які перебувають у складній життєвій ситуації», – додав російський президент.

Останній раунд мирних переговорів із Сирією в столиці Казахстану Астані завершився у вівторок, але під час нього не було досягнуто конкретного прогресу на шляху до закінчення семирічного конфлікту, який коштував життя 350 000 людей. 

Згідно із повідомленнями Кремля, Асад зазначив, що «стабільність у Сирії покращується», що відкриває «шлях до політичного процесу, який ми розпочали кілька років тому».

«Ми знаємо, що це буде непросто, бо деякі країни не хочуть, щоб стабільність поверталась у Сирію, але разом з вами та іншими партнерами та друзями ми продовжуватимемо значний прогрес у мирному процесі», – сказав Асад.

На його думку, завдяки військовим успіхам режиму Асада вдалось нормалізувати ситуацію в країні, «відкривши шлях до повернення багатьох наших співвітчизників».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті