mind
Україна вперше програла Росії судову справу в СОТ

Україна вперше програла Росії судову справу в СОТ

Україна припустила порушення у антидемпінговому розслідуванні стосовно аміачної селітри походженням з Росії

Україна вперше програла Росії судову справу в СОТ
Фото: pixabay.com

Арбітраж Світової організації торгівлі (СОТ) визнав порушення, допущені Україною при проведенні антидемпінгового розслідування стосовно аміачної селітри походженням з Росії, повідомляє Європейська правда.

«Текст даного рішення вже підготовлений; очікується, що про нього буде оголошено ближчим часом», – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, цю інформацію виданню неофіційно підтвердили декілька джерел, близьких до уряду. За їхніми словами, СОТ уже надіслала українській стороні попередній текст рішення.

Водночас офіційна публікація цього документа на сайті СОТ має відбутися протягом найближчих тижнів. Після цього рішення буде вважатися таким, що набрало чинності та є обов’язковим до виконання. До офіційної публікації сторонам заборонено коментувати справу.

«СОТ вимагає прибрати порушення. Це означає, що ми маємо провести нове антидемпінгове розслідування, причому на час його проведення не зупиняючи дію захисних мит. Дуже можливий варіант, що й після нового розслідування, проведеного з урахуванням зауважень, СОТ вдасться довести факт демпінгу з боку РФ», – розповів співрозмовник видання.

Антидемпінгове мито на нітрат амонію (аміачну селітру) із РФ було запроваджене ще у 2014 році та має діяти до липня наступного року. Крім того, у 2017 році були введені додаткові мита на російські карбамід і карбамідно-аміачні суміші (31,84%). У березні цього року Київ переглянув ставку захисних мит на російську аміачну селітру, наразі вона становить 42,96 % (для ПАТ «Дорогобуж» – 29,25%).

Росія оскаржила українське рішення одразу після запровадження перших обмежень, тобто більш ніж два роки тому: експертну групу у справі DS 493 «Україна – антидемпінгові заходи щодо імпорту нітрату амонію» створили ще в березні 2016 року.

Нагадаємо, у квітні 2017 року Україна вирішила провести проміжний перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту аміачної селітри походженням з Російської Федерації. Таке рішення було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, та оприлюднене на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті