Мінекономрозвитку забезпечить умови для комерціалізації винаходів у реальному секторі економіки
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Мінекономрозвитку забезпечить умови для комерціалізації винаходів у реальному секторі економіки

Міносвіти формуватиме пріоритети наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності на основі запиту бізнесу

Мінекономрозвитку забезпечить умови для комерціалізації винаходів у реальному секторі економіки
Фото: Shutterstock

Мінекономрозвитку (МЕРТ) та Міністерство освіти і науки (МОН) підписали протокол щодо розподілу повноважень у сфері інновацій, зокрема, Міносвіти формуватиме інноваційне середовище в навчальних і наукових закладах, а Мінекономрозвитку забезпечить умови для комерціалізації винаходів та ініціатив у реальному секторі економіки, йдеться у повідомленні на сайті МЕРТ.

«Нашим основним завданням є формування політики, яка полегшить винахідникам пошук фінансування, а також допомога стартапам щодо комерціалізації їхніх рішень, розвитку державних та недержавних програм підтримки. З часом більшість новаторських ідей має втілюватися у реальні проекти, а не залишатися на полицях лабораторій чи дослідницьких центрів», – зазначив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Він додав, що для розвитку стартап-середовища в Україні потрібна широка співпраця міністерств та відомств з бізнес-спільнотою, посилення комунікації з інвесторами та значні зміни до чинного законодавства як на рівні законів, так і на рівні підзаконних нормативних актів.

«Вперше за весь час спільної роботи у сфері інновацій ми домовилися, що  МОН формуватиме пріоритети наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності за участі Мінекономрозвитку та на основі запиту бізнесу. Так, зараз МОН уже почало роботу над створенням Стратегії інноваційного розвитку України, до якої ми залучили понад 100 стейкхолдерів. На часі також підготовка потрібних змін до законодавства. Це насамперед проекти законів «Про підтримку інновацій» та «Про трансфер технологій», – підкреслила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Так, МОН зосередиться на тому, щоб створити умови для підготовки винахідників та формуватиме інноваційне середовище в школах, вишах, наукових установах тощо. Міністерство також працюватиме над створенням комунікаційних платформ для спілкування винахідників та бізнесу, розвитком менторських програм.

МОН та Мінекономрозвитку також разом працюватимуть над впровадженням нових підходів з підприємницької освіти, розвитком інноваційної інфраструктури, цифровізації економіки та розвитку сфери інтелектуальної власності.

Як писав Mind, МОН виступає за введення базового фінансування українських наукових розробок національних вищих навчальних закладів на підставі незалежної оцінки.

Крім того, на початку 2018 року МОН видав збірник 240 інноваційних розробок національних вишів за минулий рік, серед яких: наносупутник «Київскої політехніки», безпілотники від Національного авіаційного університету, інноваційні технології очищення водойм від Дніпровського державного аграрно-економічного університету, а також різноманітні розробки у сфері охорони здоров’я та для потреб оборони.

Нагадаємо, днями Рада ухвалила закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію