Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Місцеві територіальні громади беруть с/г землі поза межами міст під свою опіку

Місцеві територіальні громади беруть с/г землі поза межами міст під свою опіку

Вже 657 із 665 громад (99%) лише протягом минулого тижня уклали меморандуми з Держгеокадастром

Місцеві територіальні громади беруть с/г землі поза межами міст під свою опіку
Фото: Shutterstock

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про початок передачі сільськогосподарської землі поза межами міст об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Про це очільник уряду написав у своєму Facebook.

«ОТГ швидко взялись реалізовувати ініціативу і вже 657 із 665 громад (99%) лише протягом минулого тижня уклали меморандуми з Держгеокадастром. Це означає, що перший крок зроблено», – підкреслив Гройсман.

Також він додав, що решта ОТГ завершують підготовку до підписання. Дедлайн передачі землі громадам – кінець 2018 року.

Водночас на саійт Держгеокадастру зазначається, що меморандум – це декларація про наміри, офіційно ж  процедура передачі ділянок стартує після того, як рада ОТГ прийме на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель, а Головне управління Держгеокадастру в області отримає відповідне клопотання.

«В середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати біля 2 місяців», – йдеться у повідомленні відомства.

У меморандумі сторони в особі начальника Головного управління Держгеокадастру та сільського/селищного/міського голови, який виступає від імені об’єднаної територіальної громади, фіксують взаємні зобов’язання та підходи до процесу. Також у документі зафіксовані  основні етапи такої передачі та їх послідовність, деталізовані дедлайни в частині видачі наказу про проведення інвентаризації тощо.

Як зазначається, Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Для висвітлення стану передачі земель ОТГ створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено «гарячу лінію» (0 800 502 528).

Нагадаємо, Рада знову продовжила мораторій на продаж земель до 1 січня 2019 року.

Читайте про підсумки аграрної галузі у 2017 році у матеріалі Mind «Підсумки агропрому – 2017: укрупнення, преференції в переробці, ставка на дрібних гравців»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті