Цукерберг у Європарламенті: «Я вибачаюся за допущені зловживання даними користувачів» (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Цукерберг у Європарламенті: «Я вибачаюся за допущені зловживання даними користувачів» (ТРАНСЛЯЦІЯ)

До кінця року у 12 європейських містах відкриють центри контролю за безпекою у ФБ, де працюватимуть 10 000 людей

Цукерберг у Європарламенті: «Я вибачаюся за допущені зловживання даними користувачів» (ТРАНСЛЯЦІЯ)
фото Shutterstock

Виступаючи на слуханнях в Європарламенті, засновник і гендиректор Facebook Марк Цукерберг попросив вибачення перед депутатами Європарламенту за допущені зловживання даними користувачів, повідомляє BBC.

«Це була помилка», – зазначив Цукерберг.

Пряма трансляція виступу ведеться на сторінці Facebook Європарламенту.

🔴 LIVE: Parliament’s leaders are discussing with Facebook CEO Mark Zuckerberg about data privacy

Опубліковано European Parliament 22 травня 2018 р.

Главу соцмережі гостро критикують за те, що він недостатньо уважно стежив за тим, як треті сторони, такі як Cambridge Analytica, отримують доступ до інформації користувачів Facebook.

Адміністрація соцмережі також піддається критиці за те, що вона не впоралася з фейковими новинами, які масово поширювалися перед виборами в США у 2016 році і могли вплинути на думку виборців та результат самих виборів.

«За останні кілька років стало ясно, що ми недостатньо зробили, щоб мережа, яку ми побудували, не використовувалася для шкоди. Чи то фейкові новини, чи іноземне втручання у вибори чи приватні особи, які зловживають інформацією користувачів – визнаю, ми недостатньо широко розглядали наші обов'язки».

Він додав, що до кінця року компанія збільшить удвічі кількість людей, які працюють над безпекою в соцмережі, до більш ніж 20 000 чоловік.

«Я очікую, що це значно вплине на нашу прибутковість», – сказав він, додавши, що «збереження безпеки людей завжди буде важливішим, ніж максимізація прибутку».

У виступі перед Європарламентом Цукерберг сказав, що компанія зробить акцент на Європі, і озвучив плани задіяти для моніторингу безпеки 10 000 чоловік в 12 європейських містах до кінця року.

Цукерберг погодився зустрітися з лідерами Європейського парламенту, щоб відповісти на питання про те, як Cambridge Analytica заволоділа персональними даними 87 млн користувачів Facebook, в тому числі 2,7 млн жителів країн Євросоюзу.

Зустріч між Цукербергом і депутатами Європарламенту спочатку планувалося провести за закритими дверима. Але це викликало хвилю критики з боку парламентаріїв і представників громадськості. Очільниця Німецької партії Зелених Свен Гіголд запустила онлайн-петицію, яка отримала тисячі підписів. Внаслідок цього було вирішено вести пряму трансляцію.

Британські депутати давно були зацікавлені в тому, щоб розпитати Цукерберга про скандал зі зливанням даних, але підприємець досі відмовлявся приїжджати до Великобританії.

Видання повідомляє, що Facebook нещодавно перевів 1,5 мільярда своїх користувачів з-під юрисдикції європейських штаб-квартир в Ірландії у штаб-квартиру в США. Це може стати причиною для судових позовів в результаті порушень Спільного регламенту захисту даних ЄС (GDPR).

Раніше з цього ж питання Цукерберг виступив у парламенті США. Про тематику запеклої розмови, яка точилася між Цукербергом і конгресменами (і тривала 5 годин, до речі) у перший день свідчень у Конгресі – у нашому матеріалі «Цукерберг дає свідчення в Конгресі США щодо скандалу з витоком даних у Facebook». Другий день у Конгресі – за цим посиланням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло