Росія втрутилась у виборчий процес та референдуми у 5 країнах-членах НАТО – доповідь
Росіяни, користуючись єдиною схемою, впливали на хід політичних процесів в країнах та сіяли хаос і скандали в суспільстві

На думку автора документу «Втручання Росії в процеси виборів та референдумів у державах-членах НАТО» Сьюзан Девіс, РФ втручалась у відповідні процеси в США, Великобританії, Франції, Німеччині та Іспанії для загострення вже існуючої в цих країнах соціальної напруги, підрив віри громадян до демократичних інститутів та просування особистостей та політичних груп, які розглядаються нею як доступні для російського впливу. Про це в своїй анотації до доповіді повідомляє голова парламентської делегації України в ПАРЄ Ірина Фріз.
Втручання в доповіді аналізується на конкретних випадках в державах-членах НАТО: США (вибори президента 2016 рік), Великобританія (референдум щодо виходу з ЄС 2016 рік та загальні вибори 2017 рік), Франції (президентські вибори 2017 рік), Іспанії (конституційна криза, спричинена сецесійними процесами в Каталонії 2017 рік).
При цьому, як зазначається. РФ застосовувала одну й ту саму схему: несанкціоноване втручання в мережі політичних партій і урядових структур; злам особистої і професійної пошти, викрадення персональних даних; системні викиди вдарено інформації з подальшим масовим поширенням в соціальних медіа, тиражування ботами, тролями та іншими засобами; передача інформації в публічний простір пресою, яка перебуває під традиційним впливом; формування контрольованим російським урядом органами неправдивої і брехливої інформації, яка підживлює полеміку і конспіративні теми; як результат, створення атмосфери непевності, хаосу і скандалів в суспільствах.
В якості можливих варіантів реакції автор доповіді пропонує:
- у галузі виборчої інфраструктури: передвиборчі тестування сертифікація систем для голосування. Запровадження операцій контролю і звірки результатів, відмова від машинного електронного голосування;
- у галузі інформаційних систем: утворення в зацікавлених структурах інформаційної служби системного характеру, яка б надавала допомогу всьому персоналу; вироблення чіткої схеми реагування на випадки втручання;
- у галузі ЗМІ: посилення відповідальності підприємства ЗМІ і технологій (вживання додаткових заходів для протидії зловживанню зловмисниками їхніми сайтами) з одного боку, та органів влади, з іншого.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].