Росія переводила кошти через латвійський банк для організації перевороту в Чорногорії – Reuters

Росія переводила кошти через латвійський банк для організації перевороту в Чорногорії – Reuters

Влада країни почала розслідування фінансових операцій банку, повʼязаних з російськими грошима

Росія переводила кошти через латвійський банк для організації перевороту в Чорногорії – Reuters
Фото: Facebook ABLV Bank

Латвія почала розслідування можливої причетності латвійських банків до переміщення коштів з Росії у Європу для втручання у внутрішню політику інших країн. Про це пише Reuters.

У лютому цього року один з найбільших банків Латвії ABLV Bank закрився після того, як США звинуватили його у відмиванні грошей. У США заявили, що банк використовувався як перевалочний пункт для перекидання російських грошей на Захід

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич підтвердив виданню, що громадяни з Росії, включаючи осіб, проти яких введено санкції США, вкладали кошти в латвійські банки. Певна частина цих грошей могла були використана для політичних маніпуляцій і втручання в політичний процес в інших країнах.

Міністр фінансів Дана Рейзніеце-Озола зазначила, що латвійський уряд почав розслідування після отримання достовірної інформації від «наших стратегічних партнерів», натякаючи на Сполучені Штати.

При цьому три джерела з-поміж високопосадовців підтвердили, що одна зі справ, яка розслідується, – переміщення коштів з Росії через ABLV Bank для підтримки державного перевороту в Чорногорії у 2016 році.

Як повідомлялося, прокурор з особливих справ Чорногорії звинуватив Москву в причетності до змови, метою якої, за його словами, було перешкодити вступу колишньої югославської республіки до НАТО.

Росію також звинувачують у втручанні у вибори в Німеччині, Великобританії та США, хоча Москва заперечує свою участь.

Нагадаємо, рік тому між Росією і Чорногорією розгорівся конфлікт: МЗС Чорногорії звинуватило Росію у втручанні у внутрішні справи.

Попри втручання третіх країн Чорногорія все ж стала повноправним членом НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло