Лукашенко готовий відновити контроль на кордоні з Росією

Лукашенко готовий відновити контроль на кордоні з Росією

Відносини між Білоруссю та Росією погіршуються на тлі потеплішання відносин Мінська з ЄС

Лукашенко готовий відновити контроль на кордоні з Росією
фото kremlin.ru

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна готова ввести прикордонний контроль з боку російського кордону, якщо РФ вирішить посилити свій кордон. Про це Лукашенко сказав під час відвідування прикордонної застави, повідомляє Reuters з посиланням на державне агентство БелТА.

Зазначається, що 20 років до цього між двома країнами перетинати кордон можна було вільно. Однак на тлі виникнення геополітичної напруги між Росією та Білоруссю тема відновлення кордону знову стала актуальною.

Рік тому Білорусь запровадила 5-денний безвізовий режим для громадян Євросоюзу і ще 40 країн. У зв’язку з цим Москва заявила про загрози безпеці та частково відновила прикордонний контроль.

«Якщо вони хочуть закрити кордон – будь ласка. Закриють – ми у відповідь також повинні ввести контроль на кордоні», – сказав Лукашенко.

При цьому білоруський президент пообіцяв не поспішати і дочекатися дій Москви.

Мінськ каже, що не здійснює прикордонний контроль на східному кордоні, тоді як з російської сторони такий контроль фактично існує.

«Ми знаємо, де вони навиводили свої війська, створили комендатури та іншу інфраструктуру», – сказав Лукашенко.

Останнім часом відносини між Білоруссю і Заходом потеплішали завдяки звільненню політичних в'язнів, посередництву у врегулюванні російсько-українського конфлікту і невизнання анексії Криму. Лукашенка перестали називати «останнім диктатором Європи» – цим титулом його нагородили на Заході більше десяти років тому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті