В Уганді ввели податок на користування соцмережами

В Уганді ввели податок на користування соцмережами

На думку президента країни, це допоможе боротися з плітками

В Уганді ввели податок на користування соцмережами
фото Shutterstock

Парламент Уганди прийняв закон про введення податку на використання соціальних мереж, повідомляє BBC.

Тепер жителі Уганди, що користуються такими соцмережами, як Facebook і Twitter, а також мессенджерами WhatsApp і Viber, повинні будуть платити за доступ до них по 200 шилінгів на день ($0,05).

Ідея прийняти закон належить безпосередньо президенту Уганди Йовері Мусевені: він вважає, що соцмережі сприяють поширенню пліток і неправдивої інформації.

Закон має набути чинності 1 липня, хоча з практичною реалізацією цього задуму можуть виникнути проблеми, оскільки не всі SIM-карти в країні зареєстровані. Із 23,6 млн зареєстрованих власників мобільних телефонів лише 17 млн користуються інтернетом.

Президент Уганди переконував парламент прийняти подібний закон ще у березні. Він стверджує, що закон допоможе країні боротися з фейками.

Водночас Мусевені вважає недоречним забороняти весь інтернет, оскільки він є необхідним при використанні для освітніх і дослідницьких цілей. Тому він вирішив обмежитися лише обмеженням доступу до соцмереж.

Критики нового закону вважають, що податок на соцмережі може вплинути на свободу слова в країні.

Соцмережі стали важливим політичним інструментом для правлячої партії та опозиції країни для вираження своїх позицій з тих чи інших питань.

У країні не вперше обмежують доступ до соцмереж. Під час президентських виборів у 2016 році доступ до них в Уганді був закритий. Тоді президент Мусевені наполягав на тому, що це було зроблено з метою припинити «поширення брехливої інформації».

Нагадаємо: в ОАЕ правозахисника засудили до 10 років в’язниці за пости в соцмережах.

Як повідомлялося, з 25 травня в ЄС діють нові правила – конфіденційність користувачів на території Євросоюзу тепер захищена законодавством, а Facebook, Google та Instagram вже «влетіли» на мільярдні штрафи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті