Жителі Брукліна створили власну електромережу і продають енергію один одному

Жителі Брукліна створили власну електромережу і продають енергію один одному

Блокчейн в енергетиці може докорінно змінити систему електромереж

Жителі Брукліна створили власну електромережу і продають енергію один одному
фото Shutterstock

Перший проект на блокчейні в історії енергетики – Brooklyn Microgrid. Розробляється компаніями LO3 Energy і ConsenSys.

Американський стартап LO3 Energy, заснований в 2012 році, ставить собі за мету змінити майбутнє розподілу енергії. За задумом його керівників, домоволодіння, які мають на дахах сонячні панелі, не повинні продавати надлишки електроенергії в центральну мережу. Можна ділитися нею з сусідом, фіксуючи транзакцію в розподіленому регістрі.

Мета проекту Brooklyn Microgrid – протестувати на практиці, як можна використовувати смарт-контракти в операціях з продажу сонячної електроенергії між сусідами. Проект запущено в 2016 році. Технологія будується на базі Ethereum.

Жителі невеликої вулиці в Брукліні, Нью-Йорк, у яких на будинках стоять сонячні панелі, об'єдналися, щоб продавати і купувати один у одного електроенергію. Без посередників, без участі центральної електромережі, використовуючи технологію блокчейн і смартфон зі спеціальним додатком.

Всі обсяги електроенергії, які не використовуються безпосередньо самими будинками, продаються п'яти сусіднім домогосподарствам.

Всі будівлі об'єднані в традиційну електромережу, а управління транзакціями і зберігання даних про них здійснюється з використанням централізованої блокчейн-системи.

«Всі проекти, над якими ми працюємо, чітко сфокусовані на появу розподіленої економіки, концепції Peer-to-peer (P2P), на розподілі та децентралізації активів у спільнотах, руках людей, на появі нової економіки майбутнього», – розповідає співзасновник LO3 Лоуренс Орсіні.

Більше про вектори розвитку цифрової економіки в матеріалі Mind «Що являє собою криптоекономіка сьогодні і чим стане завтра».

За матеріалами: 1k.com.ua, Telegram-каналу Skykillers

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло