Росія різко скоротила кількість авіарейсів до анексованого Криму

Росія різко скоротила кількість авіарейсів до анексованого Криму

Причиною скорочення рейсів стало відкриття Кримського мосту та збільшення тарифів у аеропорті Сімферополя

Росія різко скоротила кількість авіарейсів до анексованого Криму
фото з pixabay.com

Російські авіаперевізники різко, на 551 000 пасажирів, скоротили літні плани по рейсам у Крим. Про це повідомляє «Коммєрсант».

У літньому сезоні ємність запланованих авіарейсів до Криму впала на 22,2%, або на 551 000 місць. Минулого літа на напрямки було виставлено 2,7 млн крісел, цього року – 2,1 млн.

Зазначається, що на це є декілька причин, серед яких відкриття Кримського мосту та зростання аеропортових тарифів у Сімферополі. Керівництво аеропорту пояснює це тим, що їм треба повернути 32 млрд рублів інвестицій у новий термінал.

«З низки причин перевізники почали відчувати збитковість польотів у регіон і не спішать збільшувати ємність. Один з приводів – зростання цін на пальне в Сімферополі: у 2017 році тонна керосину коштувала 41 500 рублів, цього року – 50 000», – пояснює головний експерт Інституту економіки транспорту та транспортної політики НІУ ВШЕ Федір Борисов.

В «Аерофлоті» заявили про свою соціальну роль із «забезпечення транспортної доступності Криму», для чого у Сімферополь введена програма «пласких тарифів». Компанії групи літатимуть до Криму «за заздалегідь оголошеним розкладом».

Голова комітету із санаторно-курортного комплексу та туризму Криму Олексій Черняк розповів виданню, що, за даними досліджень та опитувань, Крим знаходиться «на вершині популярності» серед російських курортів та випереджає ряд закордонних місць відпочинку. За його словами, у 2018 році очікується 6 млн туристів. За даними «голови» Криму Сергія Аксьонова, за січень – травень у Криму відпочило 1,15 млн туристів, що на 28% більше, ніж минулого року за аналогічний проміжок часу.

Нагадаємо: 15 травня відбулась церемонія відкриття Кримського мосту.

Міністерство інфраструктури оцінює прямі збитки України в результаті вимушеного зменшення тоннажності суден, які заходять в українські порти після будівництва мосту, у 500 млн на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті