mind
МТОТ: близько 3 млн людей в ОРДЛО можуть залишитись без питної води

МТОТ: близько 3 млн людей в ОРДЛО можуть залишитись без питної води

Через ймовірний витік хлору на фільтрувальних станціях регіону

МТОТ: близько 3 млн людей в ОРДЛО можуть залишитись без питної води
Фото: МТОТ

Припинення роботи фільтрувальних станцій у зоні ОРДЛО через ймовірний витік хлору може залишити без питної води близько 3 млн людей, йдеться у повідомленні Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ).

Як зазначається, про це йдеться у звіті Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінекології та природних ресурсів України проекту «Проведення оцінки та вивчення екологотехногенного стану Донецької та Луганської областей з метою розробки рекомендацій щодо природноресурсного відновлення на екологічних засадах» виконаному на замовлення МТОТ.

«Існує велика вірогідність пошкодження та розгерметизації ємностей із хлором та подальшого його неконтрольованого викиду в атмосферу, що може призвести до забруднення навколишнього середовища та отруєння людей», – зазначають у міністерстві.

Так, незадовільним залишається стан фільтрувальних станцій, яких на території тимчасово окупованих Донецької і Луганської областей 20 і переважна більшість з них розташована в безпосередній близькості до місць проведення бойових дій.

«У разі припинення роботи зазначених фільтрувальних станцій через порушення технологічного процесу (витік хлору) без питної води можуть залишитись близько 3 млн людей, що призведе до значного ускладнення гуманітарної та санітарно-епідеміологічної ситуації в регіоні та створить передумови до погіршення соціально-економічної стану регіону», – пояснюють у МТОТ.

МТОТ: близько 3 млн людей у «ДНР/ЛНР» можуть залишитись без питної води
Фото: МТОТ

Водночас, безліч ризиків існуюча ситуація несе і для збереження водних ресурсів, якість яких значно погіршилася. «Це і затоплення шахт, і руйнування захисних споруд навколо, так званих, хвостовищ (озера, в яких зберігаються стічні води), це і шкідливі речовини, зокрема, ртуть, яка використовувалася в хімічному виробництві», – йдеться у повідомленні.

Так, за інформацією міністерства, від дій країни-агресора на Донбасі можуть постраждати близько 5 000 гірників і до 20 000 членів родин шахтарів. «Адже майже протягом двох років Російська Федерація навмисно блокувала відкачування води на шахтах, які знаходяться на окупованій території», – пояснюють у міністерстві.

Також, на території Донецької області знаходиться камера підземного атомного вибуху шахти «Юнком», 1300 териконів, якої також становлять значну екологічну загрозу всьому регіону у випадку неналежної експлуатації та догляду.

МТОТ: близько 3 млн людей у «ДНР/ЛНР» можуть залишитись без питної води
Фото: МТОТ

Водночас, бойові дії в регіоні, застосування різноманітної зброї, відсутність екологічного нагляду, з об’єктивних причин, призводить до забруднення грунтів регіону.

Так, виявлено, що у ґрунті допустиму норму перевищував стронцій, який мав найбільший фоновий вміст. Хром, нікель, мідь, свинець, цинк перевищували нормативи вмісту у ґрунті у певних точках відбору досліджуваної території.

Нагадаємо, за даними Мінекології на окупованій території України повністю затоплено та не підлягають відновленню 36 вугільних шахт. Так, після закінчення військового конфлікту на сході України буде необхідна міжнародна підтримка та сучасні інженерні рішення для належної консервації шахт, які було зруйновано під час бойових дій

Чи може Україна запобігти екологічній трагедії у нинішніх умовах, читайте у колонці для Mind військового експерта, історика, автора книг і статей з історії локальних конфліктів ХХ сторіччя Михайла Жирохова «Радіоактивні бомби Донбасу: яка ймовірність екологічної катастрофи на території ОРДЛО».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті