mind
Пільговики спричиняють надвеликі збитки «Укрзалізниці»

Пільговики спричиняють надвеликі збитки «Укрзалізниці»

В.о. голови підприємства Кравцов вважає, що необхідно ще більше підвищити ціни на проїзд

Пільговики спричиняють надвеликі збитки «Укрзалізниці»
фото Shutterstock

Пільговий проїзд є першочерговою причиною збитковості «Укрзалізниці», повідомив в.о. «Укрзалізниці» Євген Кравцов у своєму інтерв’ю ДС.

За минулий рік збитки держпідприємства склали близько 4,5 млрд грн, тоді коли доходи – менше 600 млн грн. Причиною Кравцов назвав велику кількість пільговиків, проїзд яких компенсується державою лише на 15-20% від запланованого. Якби було компенсовано на 100%, то це б додало 0,5 млрд.

«Тут або треба піднімати дуже суттєво вартість проїзду, а для приміського напрямку це важко, тому що там є і соціальні питання, і мобільність населення», – зазначив очільник «УЗ».

Водночас, Кравцов також висловив свою думку щодо приватизації підприємства.

«Загалом позитивно, але з багатьма застереженнями. По-перше, інфраструктурний комплекс має залишатися державним за будь-яких умов. Світовий досвід показує, що приватизація інфраструктури призводить до поганих наслідків, що, як правило, погано впливає на економіку країни. По-друге, пасажирський рух. У нас великі витрати на пасажирський рух», – пояснив він.


Нагадаємо, на модернізацію «Укрзалізниці» заплановано витратити понад 26 млрд грн. Для порівняння: у минулому році було витрачено майже 11 млрд грн. Таким чином, план на поточний рік у 2,5 рази більший. Головним чином кошти будуть спрямовані на модернізацію і оновлення рухомого складу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті