Оновлено: Суд арештував голландські активи «Газпрому»

Оновлено: Суд арештував голландські активи «Газпрому»

Активи заарештовано для виплати $2,6 млрд «Нафтогазу» за рішенням Стокгольмського арбітражу

Оновлено: Суд арештував голландські активи «Газпрому»
Фото: Shutterstock

Суд арештував голландські активи ПАТ «Газпром» для виплати НАК «Нафтогаз України» $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу. Про це пише прес-служба «Нафтогазу».

Так, минулого тижня «Нафтогаз України» подав клопотання щодо арешту часток «Газпрому» в його голландських дочірніх компаніях та заборгованості цих дочірніх компаній «Газпрому». Клопотання були подані для забезпечення права «Нафтогазу» на отримання від російського монополіста $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Голландський суд задовольнив ці клопотання, але шість із семи дочірніх компаній «Газпрому» в відмовилися співпрацювати з судовими виконавцями.

«Нафтогаз застосує усі доступні законні засоби та інструменти, щоб домогтися виконання рішення і отримати від «Газпрому» присуджену суму. На жаль, російська компанія діє недобросовісно, не виконуючи як рішення арбітражу, так і накази європейських судів інших юрисдикцій», – повідомив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Разом з цим повідомляється, що трибунал постановив виплатити $4,63 млрд компенсації «Нафтогазу» за збитки через порушення умов транзитного контракту. Частина грошей вже отримана.

Оновлено: Як повідомив російський «Інтерфакс», коментар «Газпрому» на повідомлення про арешт активів російської компанії в Нідерландах практично слово в слово повторює коментар до новини про атаки на його активи в юрисдикції Швейцарії.

Управління інформації «Газпрому» у вівторок вдень повідомило, що «Газпрому» стало відомо, що «Нафтогаз України» на території Королівства Нідерланди вживає заходів з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року по розгляду щодо транзитного контракту».

«Газпром» зможе представити докладні коментарі з цього питання тільки після ретельного вивчення документів, якщо вони офіційно надійдуть на нашу адресу. На сьогоднішній день ніякі офіційні повідомлення в рамках цієї процедури в «Газпром» ні від кого не надходило. «Газпром» буде захищати свої права відповідно до чинного законодавства», – повторює російська компанія.

22 грудня 2017 року та 28 лютого 2018 року трибунал Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма ухвалив остаточні рішення в арбітражних справах між «Нафтогазом» та «Газпромом». Рішення є остаточними і підлягають виконанню з моменту ухвалення.

Наприкінці травня цього року було повідомлено, що «Нафтогаз України» ініціював примусове стягнення присуджених йому $2,6 млрд з огляду на небажання «Газпрому» виконувати свої юридичні зобов’язання за остаточними рішеннями Стокгольмського арбітражу в справах щодо постачання і транзиту газу

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті