НАЗК винесло припис директору НАБУ

НАЗК винесло припис директору НАБУ

До агентства надійшли заяви адвокатів, у яких повідомлялося про ймовірне порушення детективами НАБУ вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) винесло припис директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику в зв'язку з невиконанням законних вимог Нацагентства посадовими особами бюро. Про це з посиланням на дані НАЗК пише Інтерфакс-Україна.

Так, до НАЗК надійшли заяви адвокатів, у яких повідомлялося про ймовірне порушення детективом НАБУ Євгеном Панайотовим і керівником головного підрозділу детективів Андрієм Калужинським вимог, встановлених статтею 28 закону «Про запобігання корупції» , щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

У заявах йдется, що за вказівкою керівника детектив почав досудове розслідування кримінальних проваджень щодо суддів Окружного адмінсуду Києва. У заяві зазначається, що, здійснюючи внесення цих відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, забезпечуючи організацію і проведення досудового розслідування в кримінальних справах, ці посадові особи діяли в умовах конфлікту інтересів, керуючись особистими мотивами, пов'язаними з відмовою суддів зазначеного суду надати інформацію за запитами НАБУ, і бажанням чинити тиск на суддів для досягнення більш лояльною позиції до питань співпраці з бюро.

Нацагентство зверталося до НАБУ із запитами про надання відповідної інформації задля підтвердження або спростування обставин, на які посилались адвокати.

Уповноважені особи управління внутрішнього контролю НАБУ Роман Осипчук і Микола Юпатін не виконали законні вимоги НАЗК і не надали відповідну інформацію і документи.

Зараз нацагентство вимагає усунути порушення вимог закону шляхом надання запитуваної інформації та проведення службового розслідування за обставинами порушення Осіпчуком і Юпатіним норм закону.

Раніше НАЗК винесло припис міністру інфраструктури Володимиру Омеляну стосовно в. о. директора державного підприємства «Морський торговельний порт Усть-Дунайськ» Володимира Швидченко через конфлікт інтересів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло