МЕРТ: антидемпінгове мито у ЄС відмінено для українського феросиліцію

МЕРТ: антидемпінгове мито у ЄС відмінено для українського феросиліцію

Єврокомісія припинила антидемпінгове розслідування щодо імпорту до ЄС українського феросиліцію

МЕРТ: антидемпінгове мито у ЄС відмінено для українського феросиліцію
Фото: Shutterstock

Європейська комісія припинила антидемпінгове розслідування щодо імпорту до ЄС феросиліцію, походженням з України та Єгипту, за  підсумками якого до української продукції не буде застосовано жодних антидемпінгових мит, йдеться у повідомленні на сайті Мінекномрозвитку.

Як зазначається, відповідне рішення Єврокомісії, було оприлюднене в офіційному віснику Європейського Союзу 5 червня 2018 року.

«Завершення антидемпінгового розслідування та незастосування мит до такого виду продукції є перемогою українського бізнесу та профільної асоціації. Водночас, Уряд буде і надалі брати активну участь та надавати підтримку українському бізнесу, продовжувати діалог з Єврокомісією і працювати з національною індустрією із забезпечення доступу української продукції на ринок ЄС», – зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська.

Нагадаємо, 2 серпня 2017 року в Офіційному виданні Європейського Союзу було опубліковано повідомлення №2017/С251/04 про порушення антидемпінгового розслідування щодо імпорту до ЄС феросиліцію, походженням з Єгипту та України. Розслідування було порушене на підставі скарги, поданої 19 червня 2017 року Європейською асоціацією виробників феросплавів (Euroalliages), що представляє інтереси виробників феросиліцію, зокрема, Ferropem, Ferroatlántica SL, OFZ та Huta Laziska SA. Мова йшла про товар, що класифікується за наступними кодами товарної номенклатури ЄС (CN) 7202 21 00, 7202 29 10 та 7202 29 90.

Водночас, у 2017 році до країн ЄС було експортовано українського феросиліцію на суму $54,7 млн, у I кварталі 2018 року – на $11,7 млн.

Феросиліцій - феросплав. Головні компоненти – залізо і кремній. Процес виробництва феросиліцію заснований на відновленні кремнезему. Феросиліцій використовують в якості розкислюючих і легуючих добавок для виплавки електротехнічних, ресорно-пружинних, корозійно і жаростійких сталей.

Феросиліцій застосовується як обважнювач у важких суспензіях. 

Нагадаємо, минулого року Єврокомісія ввела мито на український металевий прокат в 60 євро за тону через  поставки продукції групою «Метінвест» за демпінговими цінами.

Водночас, пізніше Європарламент дав зелене світло антидемпінговим правилам. Нові правила допоможуть країнам ЄС захиститися від несправедливо дешевого імпорту з третіх країн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло