Глава Cambridge Analytica привласнив $8 млн коштів компанії перед її закриттям

Глава Cambridge Analytica привласнив $8 млн коштів компанії перед її закриттям

При цьому звільнені співробітники залишилися без грошової компенсації

Глава Cambridge Analytica привласнив $8 млн коштів компанії перед її закриттям
фото Shutterstock

Колишній директор британської компанії Cambridge Analytica Александр Нікс міг незаконно привласнити $8 млн незадовго до оголошення про банкрутство компанії в травні. Про це повідомляє Business Insider із посиланням на Financial Times.

Інвестори Emerdata – компанії, що стала спадкоємницею Cambridge Analytica, – пред’явили претензії до Нікса після того, як стало відомо, що він отримав чималі кошти після банкрутства Cambridge Analytica, а інвестори й співробітники не отримали нічого.

Повідомляється, що Emerdata залучила $19 млн від міжнародних інвесторів у січні, перш ніж стало відомо про причетність Cambridge Analytica до збирання даних 87 млн користувачів Facebook і продажу їх стороннім організаціям. Ці $19 млн мали бути витрачені на розширення спектру послуг Emerdata і збільшення обсягу роботи.

Однак ці кошти швидко вичерпалися через великі витрати на рекламу і постачальників, а також, як вважають джерела, через те, що Алескандр Нікс забрав частину коштів собі, сказавши, що взяв їх в обмін на якісь незареєстровані послуги.

Згідно з Financial Times, Cambridge Analytica перед початком банкрутства отримала від Emerdata «незабезпечений непріоритетний кредит» у розмірі $8,8 млн, при цьому цілі кредиту не уточнюються. FT зазначає, що Нікс згодом мав намір повернути частину коштів.

Інвестори Cambridge Analytica вимагають у Нікса повернути гроші їм і співробітникам, оскільки більшість із них після банкрутства були звільнені без грошової компенсації.

Компанія зі збору даних Emerdata Limited була створена в серпні 2017 року засновниками Cambridge Analytica (ще до того, як стало відомо про скандал із витоком даних). Її штаб-квартира в Лондоні знаходиться в тій же будівлі, що і Cambridge Analytica.

Нещодавно Facebook знову опинився в центрі уваги: зʼясувалося, що соцмережа передавала особисті дані користувачів компаніям – виробникам смартфонів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті