mind
Європейські інспектори перевірять українську систему контролю за виробництвом курятини та здоров’ям тварин
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Європейські інспектори перевірять українську систему контролю за виробництвом курятини та здоров’ям тварин

Перевірка почалася 11 червня і триватиме до 20 червня

Європейські інспектори перевірять українську систему контролю за виробництвом курятини та здоров’ям тварин
Фото: Shutterstock

Інспектори Європейської комісії проведуть аудит України з метою оцінки системи контролю здоров'я птиці (DG SANTE) відповідно до європейських правил для країн, з яких дозволений експорт в європейські держави, повідомляє БізнесЦензор.

Як зазначається із посиланням на інформацію Держспоживслужби, перевірка почалася 11 червня і триватиме до 20 червня.

За словами першого заступника голови відомства Андрія Жука, Україна зараз знаходиться в процесі адаптації законодавства до норм Європейського Союзу, зокрема в частині вимог до харчових продуктів і здоров'я тварин.

Відзначається, що під час зустрічі сторони обговорили механізм контролю здоров'я птиці в Україні, діяльність і сферу повноважень Держспоживслужби і її територіальних органів, основні принципи ветеринарного законодавства в Україні та вітчизняні вимоги до системи контролю здоров'я птиці.

Нагадаємо, минулого тижня поліція затримала власників агрохолдингу «Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата») за підозрою в організації пташиного могильника і забруднення навколишнього середовища в Київській області.

За даними ГПУ, в результаті систематичного порушення норм законодавства про охорону природного середовища посадовими особами агрохолдингу навколишньому середовищу завдано збитків на суму понад 200 млн грн.

Печерський суд заарештував власників «Агромарса» – екс-нардепа «Партії регіонів» Євгена Сігала і Марину Сігал – з правом застави в сумі 80 млн і 90 млн грн відповідно.

Ще одну людину, керівника структурного підрозділу підприємства, виконавчого директора Івана Зозулю, заарештували на 2 місяці з правом звільнення під заставу в 84 млн грн.

Нагадаємо, проти «Агромарсу» ще наприкінці минулого року було порушено кримінальну справу, але курятина продовжує гнити під відкритим небом.

Так, під Києвом виявлено звалище понад 160 тонн протухлої курятини.

Про перший випадок у корпоративній історії України щодо затримання бізнесмена такого рівня, не пов'язаного з політикою, читайте у матеріалі Mind «Справа «Агромарса»: чи відбудеться переділ ринку курятини».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті