НБУ посилив вимоги до діяльності платіжних систем

НБУ посилив вимоги до діяльності платіжних систем

Платіжні організації платіжних систем-резиденти зобов’язані забезпечити зберігання інформації про кожну операцію з переказу коштів

НБУ посилив вимоги до діяльності платіжних систем
Фото Shutterstock

Національний банк України (НБУ) посилює оверсайт за діяльністю платіжних систем, їх учасників та операторів послуг платіжної інфраструктури, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, відповідну постанову № 61 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» прийняло Правління НБУ 7 червня 2018 року.

«Платіжні організації платіжних систем-резиденти та учасники платіжних систем зобов’язані забезпечити зберігання інформації про кожну операцію з переказу коштів, здійснену в платіжній системі, у системі обліку платіжної організації/учасника платіжної системи, у встановленому ними порядку, з можливістю відновлення даних про дату здійснення операції (із зазначенням годин, хвилин та секунд), ініціатора та отримувача переказу, місця ініціювання та виплати переказу, суму та валюту переказу коштів», – йдеться у документі.

Водночас, платіжна організація міжнародної платіжної системи-нерезидент зберігає інформацію про кожну операцію з переказу коштів відповідно до правил такої платіжної системи.

Також, згідно із документом, за вимогами НБУ платіжні організації платіжних систем-резиденти зобов’язані: 1) мати власний офіційний веб-сайт і протягом 15 календарних днів із дня початку надання послуг повідомити НБУ про його адресу; 2) протягом 15 календарних днів із дня зміни адреси власного офіційного веб-сайта повідомити про це Національний банк.

Як зазначається, документ також передбачає удосконалення вимог до інформації, яка повинна знаходитися на офіційних сайтах об’єктів оверсайта, моніторах програмно-технічних комплексів самообслуговування та у пунктах приймання/виплати готівки, які ними використовуються.

Крім того, документ також передбачає встановлення вимог до організаційних та технічних заходів, які повинні вживати об’єкти оверсайта для забезпечення безперервності діяльності, спрощення вимог до інформації, яку об’єкти оверсайта зобов’язані розміщувати у пунктах приймання/виплати готівки.

Також, регулятором визначення змісту інформації, яка фіксується об'єктами оверсайта після виникнення кожного порушення безперервності діяльності та встановлення механізму надання її до НБУ.

Цією постановою також встановлюються деякі додаткові права та обов’язки уповноважених працівників НБУ щодо отримання та повернення документів і матеріалів під час здійснення виїзних перевірок, а також визначається правовий механізм вручення керівнику об'єкта перевірки першого примірника довідки за результатами перевірки, у разі неможливості його безпосереднього вручення.

Оверсайт платіжних систем – це діяльність Національного банку України з метою забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжних систем, яка включає моніторинг платіжних систем, оцінювання їх на відповідність вимогам законодавства України та міжнародним стандартам оверсайта платіжних систем, у разі необхідності надання вказівок та рекомендацій щодо удосконалення діяльності відповідних систем та застосування заходів впливу.

Об'єктами нагляду (оверсайта) платіжних систем є платіжні організації платіжних систем, клірингові та процесингові установи, учасники платіжних систем, інші особи, уповноважені надавати окремі види послуг або здійснювати операційні та інші технологічні функції в платіжних системах.

Нагадаємо, НБУ змінив правила здійснення переказів за межі України у валюті. Відтепер українці безперешкодно зможуть відправляти і отримувати перекази у валюті

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло