Вчені придумали ще один спосіб, як добувати електроенергію – з морських хвиль
Там, де висота хвиль сягає 10-18 метрів, дослідники здогадалися розмістити платформу з крутним елементом

Європейські вчені працюють над втіленням нового проекту з видобутку чистої енергії, яка не приносить ніякої шкоди навколишньому середовищу, інформує Euronews. Йдеться про проект Wello Penguin – це експериментальна платформа, розміщена в Атлантичному океані біля Оркнейських островів.
«Коли в океані піднімаються хвилі, починається «качка» – це приводить в рух корпус конвертера, він починає обертатися, запускаючи поворотний пристрій всередині; він у свою чергу пов'язаний з генератором. І ось так в нашому «Пінгвіні» все починає обертатися», – розповідає інженер проекту Тімо Лотті.
The Wello #Penguin wave energy converter is designed to work in harmony with the ocean. The Penguin vessels float on water and capture kinetic energy, which is then turned into electrical power.🐧🌊https://t.co/M732SwWQNN pic.twitter.com/WlkE6ADdUJ
– Falmouth Haven (@FalmouthHaven) 25 квітня 2018 р.
Генератор перетворює механічну енергію, отриману від поворотного пристрою, в електричну. Платформа закріплена гігантським якорем на глибині 50 метрів.
Електричний струм, акумульований на платформі, передається підводними маршрутами в Європейський центр морської енергетики. Тут його зберігають до відправки в місцеву електромережу.
«Взимку 2017 ми заміряли тут хвилі: пікова висота деяких становила 18 метрів. В середньому хвилі піднімалися на 10 метрів. Для наших потреб це якраз те що треба», – зазначає інженер Девіід Казінс.

Станція здатна прийняти до 7 мегават електрики. Кожен кабель, який сюди веде, переганяє до 1 мегавата струму.
При цьому вся система – і платформа, і лінії електропередач, і станція – знаходяться під контролем фахівців лабораторії місцевого університету. Завдяки оптоволоконним мережам інженери оперативно отримують дані з платформи «Пінгвін».
На думку дослідників, платформи такого типу можуть змінити розстановку сил на ринку енергії хвиль, потенціал якого оцінюється в 74 млрд євро.

«Коли ми повністю освоїмо всі альтернативні джерела енергії, введемо в експлуатацію новітні технології, Європа, та й світ у цілому, стануть зовсім іншими», – вважає Тімо Лотті.
Нагадаємо, вчені навчилися використовувати затінок від листя дерев для отримання електроенергії.
А тим часом відвідувачі британського спортзалу виробляють електроенергію, крутячи педалі велотренажерів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].