НБУ вирішило звести паперові формальності при обміні валюти до мінімуму

НБУ вирішило звести паперові формальності при обміні валюти до мінімуму

Банки та фінустанови зможуть здійсюнвати дані операції в електронному вигляді

НБУ вирішило звести паперові формальності при обміні валюти до мінімуму
Фото НБУ

Національний банк України спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют, повідомляє НБУ.

Відповідно, банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію не лише в паперовій формі, але й в електронному виді, починаючи з 1 липня, коли зміни набудуть чинності. Банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі та за згодою клієнта не оформлювати йому паперовий документ.

Проте інші фінансові установи, що здійснюють обмін валют, наразі зобов’язані оформлювати 2 паперові примірника квитанції та 2 паперових розрахункових документа длязберігання і для видачі клієнта. Хоча в подальшому видання паперового документа клієнтові не вимагатиметься. 

НБУ додає, що і банки, і фінансові установи не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менша за 150 тис. грн

Також регулятор повідомляє, що банки та фінустанови зможуть проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої, а після доопрацювання ПЗ платіжного пристрою фізособи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

Такі зміни, що стосуються застосування РРО під час проведення обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій та чеків банкомата,  будуть уведені в дію з 1 січня наступного року.

Нагадаємо, НБУ посилює оверсайт за діяльністю платіжних систем, їх учасників та операторів послуг платіжної інфраструктури, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло