«Енергоатом» уклав контракт на міжнародну технічну допомогу Швеції та Норвегії на понад 235 000 євро

«Енергоатом» уклав контракт на міжнародну технічну допомогу Швеції та Норвегії на понад 235 000 євро

Контракт передбачає надання компанії розрахункових кодів та ліцензій на програмне забезпечення

«Енергоатом» уклав контракт на міжнародну технічну допомогу Швеції та Норвегії на понад 235 000 євро
Фото: Shutterstock

НАЕК «Енергоатом» у рамках міжнародної технічної допомоги Швеції та Норвегії уклав контракт з Шведським органом з радіаційної безпеки (SSM) та компанією Lloyd’s Register Consulting – Energy AB на 2,3 млн шведських крон (що приблизно відповідає 235 000 євро), йдеться у повідомленні на сайті «Енергоатому».

Як зазначається, контракт передбачає надання «Енергоатому» розрахункових кодів та ліцензій на програмне забезпечення RiskSpectrum/RiskWatcher для Запорізької АЕС (5 нових одиниць) та оновлення вже існуючих у Компанії (використовуються на ЮУАЕС та ХАЕС) ліцензій та кодів, а також надання технічної підтримки за цими кодами протягом 3 років.

«Зазначене програмне забезпечення є сучасним інструментом для виконання розрахунків з імовірнісного аналізу безпеки і здійснення моніторингу ризику та використовується на багатьох АЕС Європи та США. Згідно з умовами контракту заплановано провести ввідний курс щодо його використання для українських фахівців», – пояснюють у компанії.

Фінансування за контрактом відбувалось за рахунок безоплатної допомоги урядів Норвегії та Швеції.

Як зазначається, з жовтня 2017 року Енергоатом спільно з Аргонською національною лабораторією (США) та за підтримки уряду США реалізує проект «Програма оптимізації технічного обслуговування та ремонту на основі ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС».

«У рамках цієї програми буде використано програмне забезпечення RiskSpectrum/RiskWatcher, яке ми отримали від Швеції та Норвегії. Це програмне забезпечення дозволить нам забезпечити виконання проекту з Аргонською лабораторією щодо оптимізації ремонтних робіт та техобслуговування обладнання другого блоку Запорізької АЕС, який є пілотним, з використанням ризик-інформованих підходів. Переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо виконати цю унікальну роботу на українських атомних станціях», ‒ пояснив Віце-президент Енергоатома Володимир Пишний.

Як зазначають у компанії, співробітництво зі Шведським органом радіаційної безпеки (SSM) у рамках технічної допомоги Уряду Королівства Швеції здійснюється згідно Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеція про загальні умови технічного та фінансового співробітництва від 29 серпня 2007 року.

Нагадаємо, НАЕК «Енергоатом» планує у 2019–2021 роках повністю завантажити 4 енергоблоки Запорізької атомної електростанції паливом від американського виробника Westinghouse.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті