ЄС затвердив 1 млрд євро допомоги для України

ЄС затвердив 1 млрд євро допомоги для України

Це третій пакет фінансової допомоги Україні від Євросоюзу з 2014 року

ЄС затвердив 1 млрд євро допомоги для України
Фото: Shutterstock

Рада Європейського союзу затвердила виділення Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги. Про це повідомляє прес-служба Ради на своїй сторінці в Twitter.

«Сьогодні Рада ЄС схвалила 1 мільярд євро нових кредитів для покриття фінансових потреб України та підтримки економічної стабілізації і програми структурних реформ», – йдеться в повідомленні.

Макрофінансова допомога є виключною формою фінансової допомоги, яку ЄС надає країнам – партнерам, які мають труднощі платіжного балансу

Після цього рішення Європейська комісія підготує меморандум про надання фінансової допомоги Україні. Меморандум вимагає ратифікації українського парламенту.

ЄК нестиме відповідальність за надання макроекономічної допомоги. Комісія та Європейська служба зовнішніх дій слідкуватимуть за виконанням умов.

Під час кожної виплати ЄК публічно висвітлюватиме інформацію про виконання умов, зокрема і тих, що стосуються боротьби з корупцією.

Нагадаємо: 13 червня, європарламентарі затвердили пакет подальшої макрофінансової допомоги для України, підтримали – 527, висловилися проти – 124, утрималися – 29.

Це третій пакет фінансової допомоги Україні від ЄС із 2014 року. У 2014 році ЄС направив Україні допомогу в розмірі 1,6 млрд євро, у 2015-му – 1,8 млрд євро. Крім того, ЄС надає країні допомогу в рамках своєї політики сусідства.

Подальші виплати, як зазначається сайті Ради ЄС, обумовлюватимуться тим, як Україна поважатиме демократичні механізми та верховенство закону та гарантуватиме дотримання прав людини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло